İdlib'de TSK konvoyunun geçtiği yolda patlama! Teğmen Canbert Tatar şehit düştü

İdlib'de TSK konvoyunun geçişi sırasında el yapımı patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu yaralıların olduğu belirtiliyor.

İdlib'de TSK konvoyunun geçtiği yolda patlama! Teğmen Canbert Tatar şehit düştü

Suriye'nin İdlib kentinde M4 kara yolunda Türk Silahlı Kuvvetleri konvoyunun geçişi sırasında, yola önceden döşenen el yapımı patlayıcı infilak ettirildi.

Patlamada Elazığlı Piyade Teğmen Canbert Tatar, şehit düştü. Yaralıların da olduğu belirtiliyor.

Şehit düşen Teğmen Canbert Tatar'ın Tunceli'de dede evinde bulunan ailesine acı haber verildi.

Şehidin babası Çetin ile annesi Suna Tatar'ın, Tunceli'nin Çemişgezek ilçesinde Bozağaç Köyü'nde annesinin baba evinde olduğu öğrenildi.

2 kardeş olan şehidin ailesine acı haber ilçe Kaymakamı Harun Kazez ile askeri yetkililer tarafından verildi. Köydeki eve dev Türk bayrağı asıldı.

Şehidin ailesinin bugün Elazığ'a geleceği, yarın törenle naaşının şehitliğe defin edileceği bildirildi.

Olayla ilgili Milli Savunma Bakanlığı'ndan  yapılan açıklamada şöyle denildi:

"Bugün İdlib bölgesinde icra edilen yol kontrol devriyesi esnasında arama bölgesinin 250 metre güneyinde meydana gelen ve sebebi henüz tespit edilemeyen bir patlamanın tesiri ile kahraman bir silah arkadaşımız yaralanmış ve derhal hastaneye kaldırılmış, ancak yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah'tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz."

Güncelleme Tarihi: 27 Mayıs 2020, 21:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER