İlber Ortaylı, "Fesli Adamı" eleştirince Anadolu Ajansı mikrofonu çekti!

Türkiye'nin en önemli tarihçilerinin başında gelen İlber Ortaylı, katıldığı bir programda Kadir Mısırlıoğlu'nu eleştirince Anadolu Ajansı ünlü tarihçinin önünde duran mikrofonu çekti

İlber Ortaylı, "Fesli Adamı" eleştirince Anadolu Ajansı mikrofonu çekti!

Türkiye'nin yetiştirmiş olduğu en önemli tarihçlerin başında gelen ve uluslarası akademi dünyasında da saygın bir konumda bulunan İlber Ortaylı, Kadir Mısırlıoğlu'nun "Keşke Yunanlılar galip gelseydi" sözüne ilişkin açıklamalarda bulundu. Ortaylı'nın konuyla ilgili konuşmaya başlamasının ardından Anadolu Ajansı'nın mikrofonu çektiği görüntüler sosyal medyada günün konusu oldu. 

Ortaylı şunları dedi:

Fesli adam Yunanlılar gelse daha iyi oldurdu diyor. Bunu diyen adam nereden diyor aklım ermiyor. Karadeniz'de Yunanlılar Pontuslardı. Kavga edildi onlarla. Çete savaşları vardı. Orayı işgal eden Rusya'ydı 1. harpte. Hiçbir zaman öbür savaşlardan haberi yoktu o bölgenin. Bunu söylüyor ve takdis ediliyor herif, herkes adamı hoşluyor. Böyle bir lafı Fransa'da edemezsin. Muhtemelen seni elektrik işkencesine tutup hapse de tıkmazlar ama sülaleni de bir daha iflah ettirmezler.

Güncelleme Tarihi: 27 Ağustos 2020, 15:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER