İmamoğlu küfür ettiği Ak Partili Meclis Üyesi'nden özür diledi!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Ak Partili Meclis Üyesi Mehmet Akif Aşıkkutlu'nun Kayak nasıldı? sözleri üzerine küfür ettiği iddia edilmişti. İmamoğlu, küfür için Aşıkkutlu'dan özür diledi

İmamoğlu küfür ettiği Ak Partili Meclis Üyesi'nden özür diledi!

Elazığ depreminin ardından deprem bölgesini ziyaret eden, daha sonrasında da Erzurum'a ailesiyle birlikte tatile giden İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, eleştirilerin odağı haline geldi.

Ailesiyle vakif geçirdiğini savundu

Kamuoyunda kimi çevreler Türkiye'nin acısı taze iken İmamoğlu ve ailesinin tatil yapmasını doğru bulmadığını belirtti. İmamoğlu ise yaptığı açıklamada, bunun 15-20 gün önce planlanmış bir tatil olduğunu ve ailesiyle vakit geçirmesinde yanlış bir şey olmadığını savundu.

Meclis'te kriz yaşandı

Bu tartışmalar üzerine İBB Meclisi'nde de bir kriz yaşandı. İddiaya göre İmamoğlu, AK Partili Meclis Üyesi Mehmet Akif Aşıkkutlu'ya küfür etti. AK Partili Meclis Üyesi Mehmet Akif Aşıkkutlu, İmamoğlu'na gönderme yaparak, "Kayak nasıldı?" diye sordu. İmamoğlu'nun mikrofon kapalıyken ve salondakilerin duyamayacağı şekilde "Kayak g....e girsin" şeklinde küfür ettiği iddia edildi.

'Beni makamına davet etti'

AK Partili Meclis Üyesi Aşıkkutlu İmamoğlu'nun küfür için özür dilediğini belirtti. Aşıkkutlu yaptığı açıklamasında şu ifadelere yer verildi: "İBB Meclisinde, Büyükşehir Belediye Başkanı Meclis kürsüsünden şahsıma yönelik gayri ahlaki ve hakaretamiz sözler sarf etmiştir. Meclis oturumu bitiminde yanıma gelerek beni makamına davet etmiş ve sarf ettiği sözleri dolayısıyla benden özür dilemiştir. Ancak İBB Meclis'inin manevi şahsiyetini de dikkate alarak yasal haklarımı saklı tuttuğumu kamuoyuna saygı ile arz ederim.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER