İmamoğlu'ndan UKOME kararına tepki: 'Şımarıklık!'

Ulaşım Koordinasyon Merkezi'ne (UKOME) bazı bakanlıklardan temsilcilerin katılımına olanak sağlayan düzenlemeyi tepki gösteren İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, "Şımarıklık. Burası İstanbul, sizin oyuncağınız değil" dedi

İmamoğlu'ndan UKOME kararına tepki: 'Şımarıklık!'

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Sarıyer Belediyesi ziyareti sırasında gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını da yanıtladı. İmamoğlu, Resmi Gazete’de yayınlanan ve UKOME’ye bazı bakanlıklardan temsilcilerin katılımına olanak sağlayan düzenlemeyle ilgili soruya ise sert bir dille yanıt verdi.

Burası sizin oyuncağınız değil

İmamoğlu, "Güne göre, siyasi hesaba göre, siyasi iktidarın o günkü psikolojisine göre kanun hazırlamak dünyanın hiçbir yerinde yok. Dünyanın hiçbir aklı başında yöneticisinin, yönetiminin böyle bir hamle yapma ihtimali bile yok. Bu şaşırmışlık. Şaşkınlık. Yani oyuncağı elinden alınmış bir çocuk ağlar ya; öyle bir durum. Burası sizin oyuncağınız değil" diye yanıt verdi.

Birbirimize saygı duymalıyız

İmamoğlu sözlerine, "Burası İstanbul. Kadim bir kent. Bugün Ekrem var, yarın başka birisi var, dün başka birisi vardı. Yani buna saygı duyup, birbirimize sarılsak, birbirimizle iyi geçinsek, güzel işler üretsek, konuşsak, ortak akılla işler üretsek… Hayatınız siyaset mi? Hayatınız siyasi partiler mi? Hayatınız siyasi liderler mi? Benim hayatım; 16 milyon insan. Sizin de hayatınız, 83 milyon insan olsun; partiniz, siyasi egonuz değil" diye devam etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER