İmamoğlu özür diledi, ulaşıma yapılan zammın nedenlerini açıkladı!

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul’da ulaşıma yapılan yüzde 35 zammın nedenlerini açıkladı. Yapılan zammın fahiş olması, İstanbul halkının bütçesini zorlaması dolayısıyla tepkilere neden olan zam kararı için özür dileyen İmamoğlu, zammın akaryakıt fiyatlarıyla ilgili olduğunu söyledi

İmamoğlu özür diledi, ulaşıma yapılan zammın nedenlerini açıkladı!

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul’da ulaşıma yapılan yüzde 35 zammın nedenlerini açıkladı. Yapılan zammın fahiş olması, İstanbul halkının bütçesini zorlaması dolayısıyla tepkilere neden olan zam kararı için özür dileyen İmamoğlu, zammın akaryakıt fiyatlarıyla ilgili olduğunu söyledi.

Akaryakıt ve bakım masrafları arttı

İmamoğlu “Son 1 yıldaki akaryakıt artışı bile bu zammın 10-15 puan üzerinde. Bakımla ilgili masraflar yüzde 50-55 civarında artmış. Bunu yapmak istemezdim ama süreç yönetilebilir olmaktan çıkıyor" ifadelerine yer verdi. 

"Haklılar, özür diliyoruz"

İmamoğlu, "Şu anda 3.7 milyar liralık tarihi bir rakama ulaştı ulaşımın sübvansiyonu. Yüzde 35 zamla birlikte bu 2.3 milyar liraya düşüyor. İstanbul’un son 3 yıllık bedelini biz ödedik şu anda. Ama şunu bilsinler: Bu zamdan sonraki süreçte bizim tek derdimiz konforlu, nitelikli otobüslerde ulaşım hizmeti. Daha fazla toplu ulaşım ve özellikle raylı sistem ve deniz ulaşımıyla buluşma imkanı sağlayacak bir sistemi ortaya koymak” ifadelerini kullanan İmamoğlu konuşmasının sonunda “Ama söylenecek tek şey var: Haklılar, özür diliyoruz.” diyerek özürlerini belirtti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER