İmamoğlu Yeni Metrobüslerin Test Sürüşüne Katıldı!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, yeni alınacak metrobüslerin test sürüşüne katıldı. İmamoğlu, metrobüs hatlarının uzatılabileceğini söyledi

İmamoğlu Yeni Metrobüslerin Test Sürüşüne Katıldı!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, yeni alınacak metrobüslerin test sürüşüne katıldı. İmamoğlu, metrobüs hatlarının uzatılabileceğini söyledi.

İmamoğlu, gazetecilerin sorduğu 'metrobüs hatları uzatılacak mı?' sorusuna, "Uzatılabilir. Ama niye uzatılabilir? Belki buradaki hafifleme, orada böyle bir ihtiyacı çözebilir" cevabını verdi.

'HATA YAPAMAYIZ'

Firma yetkililerinden araçla ilgili detaylı bilgiler alan İmamoğlu, Mercedes marka araçta incelemelerde bulundu. 

İmamoğlu, "Testler devam edecek mi? Ne zaman filoda metrobüsleri göreceğiz?" sorusuna "Bu tür şehirlerin otobüs alımları, birkaç otobüs değil, oldukça sayısı yüksek. Hele hele metrobüs hattı performans açısından çok üst seviyede; yolcu taşıma seviyesi, otobüslerin yaptığı kilometreler açısından yüksek. Onun için biz maksimum deneyim, minimum yanlışı bulmak zorundayız. Hatta hatasıza yakın araç tercihi yapmak zorundayız.  Hata yapamayız. Yüksek konfor, minimum maliyet ve uzun yıllara dayalı maliyet, aynı zamanda çevre duyarlılığı tabi. Tüm bu kavramları ekleyerek, en doğru kararı vereceğiz" yanıtını verdi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER