İngiltere'nin gözü, Türkiye'den yapılacak tıbbi yardımda

İngiliz basını, İngiltere'nin Türkiye'den temin ettiğini açıkladığı 84 tonluk tıbbi malzeme sevkiyatının tekrar ertelenebileceğini duyurdu

İngiltere'nin gözü, Türkiye'den yapılacak tıbbi yardımda

Türkiye'den İngiltere'ye yapılması planlanan 84 tonluk sevkiyat ertelendi. Sevkiyatın pazar günü tamamlanması planlanıyordu. Bu durum, İngiliz basınını alarma geçirdi.

Hastalar tedavi edilmiyor

Daily Mail gazetesi, "Türkiye'den 84 tonluk önemli koronavirüs sevkiyatı tekrar ertelenebilir" başlıklı haberinde, İngiliz bakanların bu durum nedeniyle büyük tepki aldığı belirtildi.

Bakanların, ülkedeki hastanelerde koronavirüs hastalarının tedavisiyle meşgul olan sağlık görevlilerinin, hastaları tedavi etmeyi bırakma noktasına gelebileceği konusunda uyarıldığı belirtildi.

Çok büyük yardım malzemesi gidecek

Topluluklar ve Yerel Yönetimler Bakanı Robert Jenrick,Türkiye’den çok büyük bir yardım malzemesi paketi geleceğini bildirdi.

Jenrick, Türkiye’nin göndereceği 84 tonluk malzemenin, pazar günü İngiltere’ye ulaşacağını söyledi.

Türkiye, koronavirüsten kötü şekilde etkilenen İngiltere'ye daha önce iki kez, iki uçak dolusu, maske ve koruyucu kıyafet yardımında bulunmuştu.

Söz konusu yardım kolilerinin üzerinde Cumhurbaşkanlığı forsu ve Türk bayrağı yer aldı. Kolilerle 50 bin N-95 maske, 100 bin cerrahi maske ve 100 bin koruyucu tulum taşındı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER