IPTV Kullananlara Büyük Şok!

Dünya üzerinde liglerin başlamasıyla birlikte abone sayısında hızla artış görülen korsan internet yayını IPTV'ye büyük bir operasyon gerçekleştirildi.

IPTV Kullananlara Büyük Şok!

İtalya, Bulgaristan, Hollanda ve birçok ülkede maç yayınları başta olmak üzere sinema ve dizileri internet üzerinden izleten sistem yapılan operasyonla çökertildi. 700 bine yakın abonesi olan Xtream Codes'in tüm bilgileri polisin eline geçti. 2 Yunanlı gencin kurduğu sistem ip'lerin kayıtlı olduğu adres sayesinde çözüldü. 25 bin euroya kadar para ceza alması beklenen gençler için 3 yıla kadar varan hapis cezası da söz konusu.  

Türkiye dahil birçok ülkede bulunan IPTV, satıcıların kullandığı sistemin polis tarafından çökertilmesiyle birlikte yaklaşık 5 milyon kişinin de yayını kesilmiş oldu. Yapılan operasyonda 22 kişi gözaltına alınırken binlerce sunucuya da el kondu. 

IPTV Yayını Yapanlara ve İzleyenlere Ceza Geliyor! Haberini OKUYUN

SİSTEM TÜRKİYE'DE DE İŞLİYOR

Özellikle yayıncı kuruluşun belirlediği yüksek abonelik ücretlerini vermek istemeyen birçok vatandaş IPTV sistemine yöneldi. Yaklaşık olarak 3 yıldır Türkiye'de faal bir şekilde var olan sistem binlerce aboneye sahip. Liglerin başlamasıyla abone sayısının ciddi bir artış gösterdiği IPTV'de sık sık değiştirilen ip adresi nedeniyle işlem yapılamıyordu. Polis böylece ilk büyük operayonuna imza atmış oldu. 

Güncelleme Tarihi: 15 Ocak 2020, 16:07
YORUM EKLE
YORUMLAR
Aligante
Aligante - 2 yıl Önce

Fakir olmak bir suçumu. Parası fazla olmayan halk hiçmi maç yada reklamsız film izlemesin.

Volkan
Volkan - 2 yıl Önce

Bir maç 150 lira olursa insanlara başka çare kalmaz

Ertan
Ertan - 2 yıl Önce

Ulan cocuklugumda buz gibi havada kahvehanenin bahcesinde maclari izlemekle gecti camdan bakarak..birakin millet izlesin evinde rahat rahat.

EGİNLİ
EGİNLİ - 2 yıl Önce

O biter başka yöntem bulunur bitmez bu köşe kapmaca,ne kadar çok doğrucu davut varmış oysa ülkemde o kadar çok devletten çalışmadan maaş alan var kimse umursamıyor.

Mesut çoban
Mesut çoban - 2 yıl Önce

Digiturk şirketi faiş zam yapmak yerine indirim yapsa daha çok yasal müşteri ve kar yapacaktır.

bilal
bilal - 2 yıl Önce

istedikleri kadar operasyon yapsınlar, hangi birini engelleyecekler...birini kapatsalar digeri açılır...uygun fiyatlar olmadigi surece bitiremezler.

Ergan
Ergan - 2 yıl Önce

yayıncı kuruluş 1 Mart için 70 80 TL para istiyor altı üstü otur televizyonda maç izleyeceğiz ve 70 80 lira ödeyeceğiz haftalık paket satmaya kalkıyor 150-200 TL 1 sezonluk paket satmaya kalkıyor 600 TL yazık günah değil mi bu paralara altı üstü maç izleyeceğiz insanlar ne yapacak siz böyle yaparsanız tabii ki gidip bir şeyin illegal ini bulmaya çalışacak siz sınırdan Türkiye'ye getirilen Kaçak sigaraları engellediğinizde ip TV engellenmek mi kaldı geriye avucunuzu yalarsınız birisi kapanır diğeri açılır

İsma
İsma - 2 yıl Önce

Zenginler dünya kadar yolsuzluk yapıyor onlara birşey yok fakirler yaptımı kurt gibi üşüşüyorlar Allah mazlumun hakkını fitil fitil onların burnundan çıkardı Allahın verdiği rızkı çalmanın bedelini zebaniler ödetir


SIRADAKİ HABER