İş Yerinde Dedikodu Yapanlar Dikkat!

Faaliyet gösterdiği iş yerinde çalışma arkadaşlarının dedikodusunu yapan ve iftira atan işçi tazminatsız şekilde kovuldu. Mahkemenin yolunu tutarak hakkını aramak isteyen işçiye bir darbede Yargıtay'dan geldi

İş Yerinde Dedikodu Yapanlar Dikkat!

Yaklaşık olarak 18 aydır çalıştığı iş yerinde mesai arkadaşlarının dedikodusunu yaptığı öne sürülen şahıs tazminatsız şekilde işten kovuldu. Bunun üzerine Yüksek Mahkemeye başvurarak hakkını aramak isteyen işçiye bir kötü haber de buradan geldi. Emsal niteliği taşıyan kararda Yargıtay, mesai arkadaşlarına iftira atan, onların dedikodusunu yapan işçinin tazminatsız şekilde kovulmasının önünü açtı.

MAHKEME REDDETTİ!

Mesai arkadaşlarının dedikodusunu yapmakla ve iftira atmakla suçlanan içi tazminatsız şekilde kovulunca mahkemenin yolunu tuttu. İş akdinin haksız yere feshedildiğini savunan şahıs, çalışma ortamında gruplaşmaların ve konuşmaların doğal olduğunu öne sürdü. Haksız bir şekilde işine son verildiğini düşünen işçi, kendisine kıdem ve ihbar tazminatı ödenmesini talep etti. Fakat Yüksek Mahkeme yaptığı açıklamada işçiyi haksız buldu ve şu kararı verdi:  "İş akdi haklı olarak feshedilen davacının kıdem ihbar tazminatının reddi gerekirken kabulü hatalı olup bozmayı gerektirmiştir. Kararın açıklanan sebepten dolayı bozulmasına oy birliğiyle karar verildi”.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER