"İsimsizler hareketi" operasyonu: 24 kişi gözaltına alındı

Sosyal medyada "İsimsizler Hareketi" adı altında provokatif paylaşımlarda bulundukları gerekçesiyle 24 şüpheli gözaltına alındı.

"İsimsizler hareketi" operasyonu: 24 kişi gözaltına alındı

Sosyal medyada "İsimsizler Hareketi" adı altında örgütlenerek halkı kin ve düşmanlığa sevk etmek, seçilmiş hükümeti yıpratmak ve kamuoyunda yankı uyandırmak amacıyla provokatif paylaşımlar yaptıkları ve devlet büyüklerine hakarette bulundukları gerekçeleriyle 24 şüpheli, 6 ilde düzenlenen operasyonla gözaltına alındı.

Araştırmalarda, söz konusu grubun yöneticiliğini terör örgütüne üye olmak suçlamasıyla cezaevinde olan Taylan Kulaçoğlu'nun yaptığı, etiket (hashtag) faaliyetlerini ise DHKP-C'ye üye olmak suçlamasıyla aranan avukat Tamer Doğan'ın sürdürdüğü tespit edildi.

Grup üyelerinin kimliklerinin tespit edilmesinin ardından harekete geçen ekipler, 6 ilde eş zamanlı operasyon düzenledi.

Operasyonda, İstanbul'da 18,  Balıkesir'de 2,  Aydın, Denizli, Diyarbakır ve Tekirdağ'da ise birer olmak üzere 24 şüpheli gözaltına alındı.

Şüphelilerinden 10'unun yurt dışında olduğu belirlenirken, aralarında Tamer Doğan'ın da olduğu firarilerin yakalanması için çalışmaların sürdüğü öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 25 Eylül 2020, 11:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER