İŞKUR Suriyeli Vatandaşları Kamuya İstihdam Etmeye Hazırlanıyor!

Türkiye İş Kurumu, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ve Dünya Bankası tarafından hazırlanan projeye göre 7 bin 400 Suriyeli kamuda istihdam edilecek. Projeden 7 bin 400 Türk vatandaşı da yararlanacak

İŞKUR Suriyeli Vatandaşları Kamuya İstihdam Etmeye Hazırlanıyor!

Türkiye İş Kurumu, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ve Dünya Bankası tarafından hazırlanan projeye göre 7 bin 400 Suriyeli kamuda istihdam edilecek. Projeden 7 bin 400 Türk vatandaşı da yararlanacak.

Geçici Koruma Altındaki Suriyeliler ve Türk Vatandaşları İçin İstihdam Desteği Projesi adıyla başlatılacak proje ile Suriyeliler ile Türk vatandaşlarına kamuda iş imkanı sağlanacak.

HAZIRLIK EVRELERİ TAMAMLANDI

İŞKUR Genel Müdürü Cafer Uzunkaya yapmış olduğu konuşmasında söz konusu proje için tüm hazırlık evrelerinin tamamlandığını duyurdu. Bu proje ile 14 bin 800 personel alınacağını ifade eden Cafer Uzunkaya bu sayının 7 bin 400’ünün Türk vatandaşı, 7 bin 400’ünün ise Suriyelilerden oluşacağını ifade etti.

İSTİHDAMLARI ARTIRILACAK

Proje ile , Suriyeli sığınmacıların ve Türk vatandaşlarının aktif işgücü programlarından faydalandırılarak istihdam edilebilirliklerinin artırılması, İŞKUR’un kurumsal kapasitenin ve çalışma izinleri altyapısının geliştirilmesi amaçlanıyor. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER