İstanbul'da kısıtlama gündemde: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş açıklama

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cuma namazı çıkışında gazetecilerin sorularını yanıtladı.

İstanbul'da kısıtlama gündemde: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş açıklama

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cuma namazı çıkışında, gündeme ilişkin soruları yanıtladı. 

Erdoğan'ın açıklamaları şöyle:

Bugünkü ateşkes anlaşması aslında en üst düzeyde yapılmış bir ateşkes değil, daha alt düzeyde. Bunun kalıcılığı ne kadar olur bunu zaman gösterecek. 3 ay içind Vagner gibi paralı askerlerin oradan çekilmesi ne denli sağlıklıdır, onu da bilmiyoruz. Bizim bildiğimiz böyle bir anlaşmanın adımlarının atılmış olduğudur. Darbeci Hafter tarafından bir temsilci bulunuyor. Sarrac tarafından bir komutan bulunuyor. Güvenilirliği bana göre çok da olabilecek gibi değil. Aynen Azerbaycan-Ermenistan arasında Ermeniler sözlerinde durdular mı? Oralarda da yine ateşkes adımı atıldı, gece saat 00:00 itibarıyla başlayacak dendiği halde bunlar yapılmadı. Temenni ederim ki bu böyle olmaz, ateşkes kararına uyulur.

KORONAVİRÜS VAKALARINDAKİ ARTIŞ

İstanbul koronavirüs salgınında hemen hemen en önde gelen illerimizden birisi. Bu konuda, bu mücadeleyi başta yazılı, görsel medya olmak üzere sürdürmemiz lazım. Maske, mesafe, hijyen... Bunlara hassasiyetle dikkat etmemiz lazım. Toplu mekanlardan ciddi manada kaçınmak gerek. Bu hassasiyeti gösterelim ki hem şahsımıza hem misafirlerimize dikkat edeceğiz. Kendimize dikkat etme noktasındayız. Sağlık Bakanımız bugün Bursa'da. Ne gibi tedbirler alacağız, bunları yaygınlaştıracağız bunların çalışmalarını yapıyoruz. Bilim Kurulu'nda yapılan çalışmalar neticesinde ne gibi öneriler çıkacak, ne gibi adımlar atacağız belirleyeceğiz. Yeterli değil.

"RUSYA KADAR BARIŞ İÇİN YER ALMAK HAKKIMIZ VAR"

Türkiye de en az Rusya kadar burada barış için yer almak hakkının olduğuna inaniyorum. Minsk-AGİT ortaklığında Türkiye'nin de AGİT'ten dolayı yeri var. Azerbaycan haklı talebini ortaya koyuyor. Ermenistan Rusya'yı teklif ediyorsa biz de Türkiye'yi teklif ediyoruz diyor. 

ABD'NİN S-400 AÇIKLAMALARINA YANIT

S-400 testleri yapılıyor. Amerika'nın yaklaşımı bizi bağlamaz. Kalkıp bunu Amerika'ya soracak değiliz. Sadece S-400 değil, birçok hafif-orta-ağır silahlar var. Amerika'dan aldığımız silahlar da var. Bunların testini de yapmayı sürdürüyoruz. Yunanistan'da S-300'ler var, kullanıyor. Biz kararlıyız, yolumuza aynı şekilde devam edeceğiz. 

Güncelleme Tarihi: 23 Ekim 2020, 14:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER