İstanbul'da meslektaşına yumruk atan polis Gülizar Karabacak, açığa alındı

İstanbul Bahçelievler'de meslektaşının kafasına telefonla vurduğu ve yumruk attığı ileri sürülen polis memuru Gülizar Karabacak, açığa alındı

İstanbul'da meslektaşına yumruk atan polis Gülizar Karabacak, açığa alındı

İstanbul Bahçelievler'de sabaha karşı otomobilin içinde yüksek sesle müzik dinledikleri ve çevreyi rahatsız ettikleri ileri sürülen, içinde 4 kadının bulunduğu bir otomobil, şikayet üzerine polis ekipleri harekete geçti.

Otomobil bir çöp konteyneri önünde durdu. Otomobilden çöpe çok sayıda şişe atıldığını gören polisler aracın yanına giderek kimlik kontrolü yapmak istedi. 

İddaya göre aracı kullanan Pınar Korkmaz'ın kendisine polis süsü vererek  “Devrem ben de sizdenim, yol verin gidelim. Kimlik vermiyorum. Arabada polis var” dediği öne sürüldü.

Bu sırada arka koltuktaki Gülizar Karabacak'ın polis olduğunu söylediği ve polis kimliğini sallayarak polislere “Sana rapor tutacağım” diyerek bağırdığı iddia edildi.

Bunun üzerine alkollü oldukları öne sürülen kadınlar için trafik ekibi çağrıldı.

Bu çağrı üzerine öfkelenen Gülizar Karabacak ve Pınar Korkmaz'ın araçtan inerek ekipteki polislerden İ.B.'ye saldırdığı iddia edildi. 

Pınar Karabacak'ın elindeki cep telefonuyla İ.B.'nin başına vurarak yaralanmasına sebep olduğu, daha sonra da yumruk attığı öğrenildi. 

İki kadın ile araçtaki arkadaşları Mehtap D. ve Esra B. gözaltına alındı.

Yakalanan kadınlardan aracı kullanan Pınar Korkmaz'ın 1.00 promil alkollü olduğunu öğrenildi. Gülizar Karabacak'ın ise bir ilçede görevli polis memuru olduğu belirtildi. 
Emniyette işlemleri yapılan kadınlar serbest kalırken, hakkında idari işlem başlatılan Gülizar Karabacak'ın açığa alındığı öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 09 Mayıs 2022, 06:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER