İstanbul'da metro arızalandı! Vatandaş isyan etti

İstanbul'da Yenikapı-Hacıosman metro hattı seferleri teknik arıza nedeniyle aksadı. Seferler, Taksim-Hacıosman istasyonları arasında

İstanbul'da metro arızalandı! Vatandaş isyan etti

Metro İstanbul, Yenikapı-Hacıosman Metro Hattı'ndaki teknik arıza nedeniyle bazı duraklardaki seferlerde aksama yaşandığı bildirildi.

TEKNİK ARIZA

Metro İstanbul, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi; "M2 Yenikapı-Hacıosman Metro Hattı'mızda teknik bir arıza nedeniyle seferlerimiz Taksim-Hacıosman istasyonları arasında yapılmaktadır." 

YOLCULAR İSYAN ETTİ

Öte yandan vatandaşlar sosyal medya hesaplarından da arıza ile ilgili eleştirilerde bulundu. Arıza giderilemeyince seferler Taksim istasyonu üzerinden aktarmalı olarak devam etti.

VATANDAŞLAR OTOBÜSLERE YÖNELDİ

Yaşanan arıza nedeniyle Taksim istasyonunda bekleyen yolcular görevlilere tepki gösterdi. Uzun süre giderilemeyen arıza nedeniyle vatandaşlar otobüslere yöneldi. Arızadan haberi olmayan vatandaşlar ise metro durağında beklemek zorunda kaldı. 

'ŞİMDİ DE OTOBÜS BEKLİYORUZ'

Metroya binemeyince otobüs beklemek zorunda kalan Nisanur Güzelyurt ve Sevdem Usta ,''Biz geldik, metro bozuldu dediler. Otobüs bekliyoruz. Biz Taksim’e gidecektik. Bayadır bekliyoruz, 20 dakika olmuştur. Şimdi de otobüs bekliyoruz'' şeklinde konuştu.

'SEFERLER AKTARMALI OLACAKMIŞ'

Murat Doğan isimli vatandaş ise, “Ben yeni geldim. Metro bir süredir bozukmuş. Seferler aktarmalı olacakmış. Ben de yaklaşık 10 dakikadır bekliyorum. Osmanbey’e gidecektim. Bir yere yönlendirdiklerini duymadım. Sadece burada bekliyoruz. Anons yapıldı, 15 dakika aralıklarla yapılacakmış seferler” dedi.

Güncelleme Tarihi: 17 Haziran 2022, 15:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER