İstanbul'da Şehit Esma Çevik'in evine hain saldırı

Şırnak'ta şehit olan Astsubay Esma Çevik'in Sultangazi'deki babasının evine asılan Türk bayrağına çirkin saldırı. Bir kadın bayrağı kopararak yere attı

İstanbul'da Şehit Esma Çevik'in evine hain saldırı

Patlayıcı İmha Timi (PAMİT) Komutanı Astsubay Esma Çevik, Şırnak'ta etkisiz hale getirmek istediği patlayıcının infilak etmesi nedeniyle şehit olmuştu.

Şehitin İstanbul Sultangazi Cebeci Mahallesi’nde yaşayan babasının evine asılan Türk Bayrağı, bir kadın tarafından kopartılarak yere atıldı.

Olayla ilgili çalışma başlatan polis, kadının kimliğini tespit ederek kısa sürede gözaltına aldı. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen kadın, serbest bırakıldı.

Baba Hüseyin Akgül’ün evine ise yeni bir Türk Bayrağı asıldı. Olay anını anlatan Şehit Esma Çevik’in babası Hüseyin Akgül, “Acı bitmeden, yeni bir acı yaşadım. Benim kızımın şehit olmasından sonra bu olayın olması beni iyice derinden yaraladı.

Şehit olduğu gün askerlerin asmış olduğu bayrağı bir hırsla çekip koparıyor ve yere fırlatıyor. İçler acısı bir durum. Bu yetmezmiş gibi şehitlere ve devlete bir sürü hakaretler etmiş.

O da yetmemiş gibi kızıma yönelik, ‘iyi ki geberdi. Şehitler iyi ki geberiyor’ diye laflar etmiş. Şahsı tanımıyorum. Bizim mahallede oturuyormuş. Terörle mücadele 10 dakika içerisinde kişiyi buluyor ve ifadesini alıyor.

Cumhuriyet Savcılığı bırakıyor. Bu daha çok beni yaraladı. Böyle bir suçu işleyen insanın dışarıda gezmesinden dolayı utanıyorum" dedi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER