İstanbul'un giriş ve çıkışında polis tüm araçları durdurdu!

İstanbul'un giriş ve çıkışında yapılan koronavirüs denetimi nedeniyle kilometrelerce kuyruk oluştu. TEM Kınalı mevkii ile Tuzla'da oluşan kuyruk havadan da görüntülendi

İstanbul'un giriş ve çıkışında polis tüm araçları durdurdu!

Koronavirüs salgınına karşı alınan önlemler kapsamında TEM Kınalı ve Tuzla TEM Otoyolu'ndan geçen tüm araçlar trafik polisleri tarafından denetlendi. Hususi otomobil içinde yolculuk yapan vatandaşların kimlik kontrolleri yapıldı, ateşleri ölçüldü.

Ceza kesilince tepki gösterdi

Araç içinde 65 yaş ve üstü yolcu bulunan otomobillere Kabahatlar Kanunu'nun 32. Maddesi gereğince 392 lira idari para cezası uygulandı. Özel minibüsüyle 70 yaşındaki annesi ve eşi ile birlikte Ankara'ya gitmekte olan bir sürücü, kendisine ceza kesileceğini öğrenmesi üzerine tepki gösterdi.

'İzin almana gerek yok dediler'

Sürücü Dede Güler, “199 numarasını aradığımda bana verilen bilgi şu. 'Annem 70 yaşında memlekette hastamız var izin alacağım ama gerek var mı, özel aracımla gidiyorum' diye konuştum. Bana 'özel aracınla gidebilirsin izin almana gerek yok' dediler" dedi.

Ayrıca TEM Otoyolu'ndan geçen şehirlerarası otobüslerin izin belgeleri kontrol edilirken; polis ekipleri TIR, kamyonet ve ticari araçların kasalarını olası bir yolcu taşıma ihtimaline karşı denetledi.

Güncelleme Tarihi: 30 Mart 2020, 19:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER