İstanbul Valiliği'nden lokanta, kafe, kıraathanelerle ilgili flaş karar

İstanbul Valiliği, koronavirüs sürecinden sonra geçilen normalleşme döneminde açılan lokanta, kafe ve kıraathanelerle ilgili yeni kararlar aldı

İstanbul Valiliği'nden lokanta, kafe, kıraathanelerle ilgili flaş karar

İstanbul Valiliği, bir açıklama yaparak "İstanbul’un 39 ilçesindeki lokanta, kafe kıraathane gibi işletmelerin ‘yeni normalin’ kurallarına uyup uymadıkları denetlenecek” ifadelerini kullandı.

Saat 00.00'da kapanması gereken lokanta, kafe, kıraathane gibi işletmelerin bazılarının kapanış saatine uyulmadığı ve sosyal mesafe kurallarına uyulmadığı yönündeki ihbarlar üzerine İstanbul Valisi Ali Yerlikaya'nın 'Yeni normal denetimi" talimatı verdiği belirtildi.

İstanbul'da 'Yeni Normal'e uygun olarak faaliyetlerini yürütmesi gereken işletmelerle ilgili zaman zaman istenmeyen görüntülerin oluşmasını engellemek ve bu tür olumsuzlukların yerine, kurallara riayetin genel anlayış olması için hafta boyunca İstanbul'un 39 ilçesinde her gün eş zamanlı olarak denetimler gerçekleştirilecek.  

İstanbul genelinde "sosyal mesafeye uyum, maske kullanımı, hijyen ve kapanış saatleri uyum" konuları denetlenecek. 

Ayrıca, açık olmaması gereken işletmelerin faaliyet gösterip göstermediği de kontrol edilecek, kurallara uymayanlara ceza kesilecek. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER