İstanbul Valisi Ali Yerlikaya'dan flaş Boğaziçi açıklaması: Beşiktaş ve Sarıyer'e yasak geldi

İstanbul Valiliği, bu sabah erken saatte flaş bir açıklama yaptı ve Beşiktaş ve Sarıyer ilçelerinde toplantı, gösteri ve yürüyüş yapılmasını yasakladı

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya'dan flaş Boğaziçi açıklaması: Beşiktaş ve Sarıyer'e yasak geldi

İstanbul Valiliği, bu sabah erken saatte alınan yeni kararı duyurdu.

Vali Ali Yerlikaya imzasıyla yapılan açıklama şöyle:

Saygıdeğer İstanbullular,

Bazı sivil toplum kuruluşları ve topluluklar tarafından basın ve sosyal medya yoluyla Boğaziçi Üniversitesi kampüsü önünde bugün toplanma çağrıları yapılmaktadır.

Beşiktaş ve Sarıyer İlçelerimizin Hıfzıssıhha Kurulu kararları ile yapılması planlanan toplanmanın toplumun salgından korunması ve salgının yayılımının engellenmesi çalışmalarına olumsuz tesir edebileceği değerlendirilerek, bu ilçelerimizde her türlü toplantı, gösteri ve yürüyüş yasaklanmıştır.

Değerli Hemşehrilerim,

Türkiye Cumhuriyeti bir hukuk devletidir ve kanunlar önünde herkes eşittir. Bütün vatandaşlarımızdan beklentimiz; konusu suç teşkil edecek her türlü tutum ve davranışlardan kaçınılması ve aklıselim davranılmasıdır.

Güvenlik güçlerimiz, hepimizin huzur ve güvenliği için daima görev başındadır.

Gücünü milletimizin engin sevgisi ve yasalarımızdan alan polisimiz; her olayda olduğu gibi, bundan sonra da kanunların verdiği görev, yetki ve sorumluluklarını kararlılıkla yerine getirecektir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur. 06.01.2021 – Saat 07.30

Ali YERLİKAYA

Güncelleme Tarihi: 06 Ocak 2021, 07:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER