İstanbul'da Toplanma Ve Geçici Barınma Alanları Açıklandı

Son zamanlarda meydana gelen depremlerin ardından vatandaşlar endişeli. İstanbul için büyük şiddetli deprem uyarıları geliyor ve bu nedenle toplanma alanları da merak ediliyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) 39 ilçenin toplanma ve geçici barınma alanlarını açıkladı.

İstanbul'da Toplanma Ve Geçici Barınma Alanları Açıklandı

İBB'den yapılan açıklamaya göre, Deprem Risk Yönetimi ve Kentsel İyileştirme Daire Başkanlığı, alanların seçiminde Karar Destek Modeli'ni uyguladı.

PUANLAMA YÖNTEMİ UYGULANDI

Uygulanan modelde, toplanma alanı seçim kriterleri saptandı, puanlama yöntemi uygulandı ve AFAD, AKOM, Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü ve Park ve Bahçeler Müdürlüğü ile ilgili birçok kurumun içinde yer aldığı bilimsel altlıklara dayalı olacak şekilde bir model ortaya konuldu.

Model; mülkiyet, büyüklük, ulaşım ve erişilebilirlik, konum ve çevresel ilişkiler, kullanılabilirlik ve çok fonksiyonluluk ile altyapı ve doğal yapı gibi kriterlerden oluştu.

İSTANBUL'DA TOPLANMA VE GEÇİCİ BARINMA ALANLARI

Kriterler üzerinden puanlama yapılarak tespit edilen toplanma ve geçici barınma alanlarına, "//sehirharitasi.ibb.gov.tr" adresinden ulaşılabilir.

Güncelleme Tarihi: 28 Ocak 2020, 15:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER