İYİ Parti'nin o ildeki yönetimi istifa etti!

Denizli Gazeteciler Cemiyeti'nde düzenlenen basın toplantısından sonra İYİ Parti'nin Denizli il yönetimi istifa etti. İYİ Parti Denizli İl Başkanı Hasan Hüseyin Bozkurt yaptığı açıklamada "bir takım yönetimsel farklılıklar" oluştuğunu belirtti.

İYİ Parti'nin o ildeki yönetimi istifa etti!

Parti içinde demokrasi ve kurulların tam çalışmasını, istişare esasının dikkate alınmasını istediklerini ancak bugüne kadar görüşmelerin olumlu netice yaratmadığını ifade eden Bozkurt, kongre kararı alınmaması sonrası yaşananların kendilerini istifa noktasına getirdiğini belirtti.    

Bozkurt, "Atandıktan sonra 45 gün içinde kongre kararı almadığımız için sayın vekil, geçen gün il yönetimine gelerek 'Artık ben bu olaya el koyuyorum. İl yönetimi düşmüştür ve görevi bitmiştir.' dedi. Bu yöntem bize göre sakıncalıydı. Biz bu aşamadan itibaren böyle bir sürtüşmenin devam etmemesi ve partimize zarar vermemesi gerektiğini düşündük. 'Biz hatalı olabiliriz ve bu işte yanlış düşünüyor olabiliriz' diyerek o gün orayı boşalttık. Bu sebeple yönetim kurulu üyeleriyle aldığımız ortak kararla istifa ediyoruz" diye konuştu.

Bozkurt, parti içerisindeki çalışmalarına devam edeceklerini de sözlerine ekledi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER