İzmir'den Arjantin'e kaçan Serkan Kurtuluş ve Lider Camgöz yakalandı

İzmir'de silahlı suç örgütü kurma davasının sanıkları olan Serkan Kurtuluş ve Lider Camgöz, kaçtıkları Arjantin'de yakalandılar

İzmir'den Arjantin'e kaçan Serkan Kurtuluş ve Lider Camgöz yakalandı

İzmir'de silahlı suç örgütü kurma davasında sanık olan ve Camgöz çetesinin liderleri olarak tanınan Serkan Kurtuluş ile Lider Camgöz'ün Arjantin'de yakalandıkları belirtildi.

Arjantin basınında çıkan haberlere göre İnterpol'e bağlı federal polis birimleri Kurtuluş ve Camgöz'ü başkent Buenos Aires'te gözaltına aldı.

8 Numaralı Federal Mahkemece alıkonulan bu kişilerin ülkeye yaklaşık 6 ay önce sahte pasaportla giriş yaptıkları ve Buenos Aires'te lüks bir otelde konakladıkları belirtildi.

Kurtuluş ve Camgöz'ün uluslararası tutuklanma talebinin, İzmir Ağır Ceza Mahkemesi tarafından yapıldığı bilgisi paylaşıldı.

İzmir 3. Ağır Ceza Mahkemesince önceki gün kabul edilen iddianamede, firari Serkan Kurtuluş'un elebaşılığını yaptığı organize suç örgütünün geçmişine yer verilmişti.

İddianamede, 61 sanığın 'suç işlemek amacıyla örgüt kurma', 'suç işlemek amacıyla kurulan örgüte üye olma', 'tasarlayarak kasten öldu¨rmeye teşebbüs', 'mala zarar verme', 'ateşli silahlar ve bıçaklar ile diğer aletler hakkındaki kanuna muhalefet', 'suç örgütüne yarar sağlamak maksadıyla yağma' gibi suçlardan cezalandırılması istenmişti.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER