Jandarma Genel Komutanlığı'nda flaş atamalar: İlk kadın general Özlem Yılmaz oldu, Tuğgeneral Özlem Yılmaz kimdir?

Jandarma Genel Komutanlığındaki atamalara ilişkin kararlar Resmi Gazete'de. Karara göre, 2 tümgeneral korgeneralliğe, 16 tuğgeneral tümgeneralliğe, 14 albay ise tuğgeneralliğe terfi etti. Bir kadın albay ise tuğgeneralliğe yükseltildi. Tuğgeneral Özlem Yılmaz kimdir?

Jandarma Genel Komutanlığı'nda flaş atamalar: İlk kadın general Özlem Yılmaz oldu, Tuğgeneral Özlem Yılmaz kimdir?

Jandarma Genel Komutanlığına mensup bazı general ve albayların emekliliğe sevki, bir üst rütbeye terfileri ve yeni göreve atanmalarına ilişkin kararlar Resmi Gazete'de yayımlandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla yayımlanan kararlara göre, Jandarma Genel Komutanlığına mensup Jandarma Genel Komutan Yardımcısı Korgeneral Musa Çitil, Tümgeneral Fuat Güney, Tuğgeneral Vedat Çolak, Tuğgeneral Mustafa Başoğlu, Tuğgeneral Yavuz Özfidan, Tuğgeneral İbrahim Koyuer, Tuğgeneral Hüseyin Hilmi Atabay, Tuğgeneral Nuri Öztürk, Tuğgeneral Mehmet Çimen, Tuğgeneral İsmail Sıkı ve Tuğgeneral İbrahim Güven 30 Ağustos itibarıyla emekliğe sevk edildi.

Atamalara göre, 2 tümgeneral korgeneralliğe, 16 tuğgeneral tümgeneralliğe, 14 albay ise tuğgeneralliğe terfi etti.

Ayrıca, ilk defa Jandarma Genel Komutanlığına kadın general ataması yapıldı. Jandarma Genel Komutanlığı Aile İçi Şiddetle Mücadele ve Çocuk Şube Müdürü Kıdemli Albay Özlem Yılmaz Tuğgeneralliğe terfi ederek Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkan Yardımcısı oldu.

Öte yandan, 69 general ve albayın yeni görevleri belli oldu. Bunların arasında Korgeneral İsmail Balıbek ve Korgeneral Hüseyin Kurtoğlu Jandarma Genel Komutan yardımcılığına atandı.

Tuğgeneral Özlem Yılmaz kimdir?

Jandarma Genel Komutanlığı'nda Aile İçi Şiddetle Mücadele ve Çocuk Şube Müdürü olarak Kıdemli Albay rütbesiyle görev yaptı.

Son kararla tuğgeneralliğe terfi ettirildi. Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkan Yardımcısı oldu

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER