Jandarma Yanlışlıkla Polis Drone'u Düşürdü: 'Tehdit Olarak Algıladık'

NTV'nin duyurduğu habere göre, 2019 yılında kurulan ve ilk kez yılbaşı günü görev alan İnsansız Hava Aracı Bürosu'na ait Drone, Jandarma tarafından düşürüldü. Jandarma görevlileri, "Uçuş hakkında bize bilgi verilmemişti. Tehdit olarak algıladığımız için düşürdük" dedi.

Jandarma Yanlışlıkla Polis Drone'u Düşürdü: 'Tehdit Olarak Algıladık'

NTV'nin duyurduğu habere göre, 2019 yılında kurulan ve ilk kez yılbaşı günü görev alan İnsansız Hava Aracı Bürosu'na ait Drone, Jandarma tarafından düşürüldü.  Jandarma görevlileri, "Uçuş hakkında bize bilgi verilmemişti. Tehdit olarak algıladığımız için düşürdük" dedi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin Taksim Meydanı'nda uçurduğu drone, jandarma ekiplerince tehlikeli görülerek dronesavar silahıyla düşürüldü.
Geçtiğimiz yıl kurulan ve ilk defa bu yılbaşında görev alan İnsansız Hava Aracı Bürosu'nda (İHA Büro) görevli polisler, Taksim Meydanı'nı gece boyunca havadan gözetledi.

10 BİN TL'LİK DRONE YERE ÇAKILDI

Polise destek için Taksim'de bulunan Jandarma'nın drone ile yapılacak olası saldırılara karşı kurduğu dronesavar silahlı timleri de görevdeydi.
Yeni yıla dakikalar kala polisin uçurduğu ve değeri yaklaşık 10 bin TL olan drone'lardan biri duvara çarparak yere çakıldı. Polislerin yanına gelen Jandarma personeli, "Uçuş hakkında bize bilgi verilmemişti. Tehdit olarak algıladığımız için düşürdük" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER