Jandarmayı 'Amcam MHP İlçe Başkanı' Diyerek Tehdit Etmişti: İlçe Başkanından Açıklama!

Jandarma trafik ekipleri tarafından rutin kontroller esnasında durdurulan şahıs, trafik cezası yemesinin ardından adeta çılgına döndü. Görevlerini yapan memurlara hakaretler savuran kişi, amcasının MHP İlçe başkanı olduğunu söyleyerek tehditler savurdu.

Samsun’un Vezirköprü ilçesinde yaşayan bir şahıs, Boyabat’ta kendisini durduran ve ceza yazan jandarma trafik görevlilerine küfür ve tehditler savurmuştu.

MHP'DEN AÇIKLAMA

MHP ilçe başkanı Dursun Gülünay ise, kendisinin böyle bir akrabası olmadığını belirterek, "Yaptığımız araştırmada şahsın 2017 yılında partimizden istifa eden Turan Kaya'nın ismini zikrettiği anlaşılmaktadır" dedi.

Gülünay sözlerine şöyle devam etti;

Görevini icra eden Boyabat Jandarma trafik ekiplerine edep dışı bir üslupla tepki gösteren ve kendisini MHP Vezirköprü İlçe Başkanının yeğeni olarak tanıtan şahsın, ne partimizle ne de ilçe teşkilatımızla herhangi bir bağlantısı ve ilişiği yoktur. Olamaz da!

Yaptığımız araştırmada şahsın 2017 yılında partimizden istifa eden Turan Kaya’nın ismini zikrettiği anlaşılmaktadır.

BU TERBİYESİZLİĞİ ASLA TASVİP ETMİYORUZ

Adli Makamların şahıs hakkında gereğini yerine getireceğinden ve bu konunun takipçisi olacağımızdan hiç kimsenin şüphesi olmasın.
Görevini icra eden kolluk kuvvetlerimize yapılan bu terbiyesizliği asla tasvip etmiyor ve şiddetle kınıyoruz. Bu ve benzeri olayların tekrarlanmaması temennisi ile görevli personelimize geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

Güncelleme Tarihi: 09 Şubat 2020, 15:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER