Kabine Toplantısı'nın ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suriye'den Türkiye'ye yönelik terör saldırılarına ilişkin, "Buralardan kaynaklanan tehditleri, ya oralarda etkin olan güçlerle birlikte ya da kendi imkanlarımızla bertaraf etmekte kararlıyız." dedi.

Kabine Toplantısı'nın ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından satır başları şöyle;

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı'nın ardından basın toplantısı düzenliyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nde 750 engelli öğretmen atamasının yapılacağını açıkladı.

Suriye'den ülkemize yönelik terör saldırılarının kaynağı mahiyetindeki kimi yerler konusunda artık tahammülümüz kalmamıştır. Buralardan kaynaklanan tehditleri, ya oralarda etkin olan güçlerle birlikte ya da kendi imkanlarımızla bertaraf etmekte kararlıyız. Polislerimize yönelik son saldırı artık bardağı taşırmıştır. En kısa sürede bu sorunların çözümü için gereken adımları atacağız. 

KORONAVİRÜS SALGINI

Gereken her türlü tedbiri almak, hizmeti sağlamak suretiyle hayata geçirdiğimiz stratejimizin ne kadar doğru olduğunu dünyada yaşanan gelişmeler bir kez daha teyit ediyor. Salgın tedbirlerine riayet etmeyi bir müddet daha sürdürmemiz gerekiyor. Aşılamada hedeflerimiz seviyelere ulaşmak istiyoruz.

Üniversite öğrencilerimizden tedbirlere azami dikkat etmelerini bekliyoruz. Dünya bu virüsten tamamen temizlenmeden iş bitti diyemeyiz. Sürekli yeni varytanlarla salgına karşı hep tetikte olacağız. MEB Mesleki Teknik Eğitim Ar-Ge Merkezi'nde öğretmenlerimize ve personele yönelik geliştirilen Kovid-19 hızlı antijen test kitinde üretim aşamasına geldik.

3 Aralık Engelliler gününde 750 engelli öğretmenimizin atamasını yapacağız.

Dünyada enerji başta olmak üzere gıda fiyatlarına fahiş artışlarının yaşandığı dönemde çoğu ülke mal ve ürün kıtlığıyla karşı karşıyadır. Vatandaşlarımızın yanında olduğumuzu gösteriyoruz.

-Fiyat artışlarından dolayı sıkıntıya düşen çalışanlarımızı ve üreticilerimizi korumak için her türlü tedbiri alıyoruz.

-Ülkemizi yatırım, üretim, ihracat, istihdam temelleri üzerinde, cari dengemizi 'fazla' yönünde sürekli geliştirerek büyütmeyi sürdüreceğiz. Artık daha çok üreten daha çok ihraç eden daha çok kazanan özel sektörümüzün de kendi çalışanlarını aynı şekilde koruyacak anlayışı ortaya koyacağına inanıyorum. Milletimizin mağduruiyetine yol açan fırsatçıları yakından takip ediyoruz, önceliğimiz milletimizin huzurudur.

-Bundan sonra Türkiye ekonomik olarak her geçen gün çok daha güçlenecektir. Türkiye olarak Balkanlardan Kafkaslara geniş bir coğrafyada hep mazlumun yanında yer alıyoruz. Milletimizle birlikte gerektiğinde bu bedeli ödemekten kaçmadık. Birileri Türkiye'ye siyasi konularda yapamadıkları diz çöktürme işini ekonomi üzerinden yapmaya çalışıyor.

-Paris İklim Anlaşmasını yürürlüğe koyduk. İtalya'da yapılacak G20 toplantısında ülkemizin bu konudaki yaklaşımlarını tüm taraflarla paylaşacağız. Önümüzdeki dönem için Yeşil Kalkınma Devrimini tüm çalışmalarımızın merkezine yerleştireceğiz. 

-Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızın ismini Çevre, Şehircilik ve İklim Bakanlığı olarak değiştiriyoruz. Altında ilgili tüm biirmlerin yer alacağı bir iklim değişikliği başkanlığı kuruyoruz. Tarım ve Orman Bakanlığımıza bağlı olan Meteoroloji Genel Müdürlüğünü Çevre, Şehircilik ve İklim Bakanlığa bağlıyoruz.

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2021, 20:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER