Kaçak Çayda Domuz Kanı!

Van İl Jandarma Komutanlığı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi’nin yaptığı operasyonda kaçakçılığa büyük bir darbe indirildi

Kaçak Çayda Domuz Kanı!

Van İl Jandarma Komutanlığı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi’nin yaptığı operasyonda kaçakçılığa büyük bir darbe indirildi. Ülkemizde gıda sektörü ve ticaretinde büyük yer kaplayan çay, ülkeye kaçak yollarla sokularak vergi veren üreticinin işlerini engelliyordu. 

DOMUZ KANI TESPİT EDİLDİ

Kaçak çayın içerisine kolay renk alması için domuz kanı karıştırıldığı tespit edildi. 6 aylık bir takibin ardından elde edilen istihbarat sayesinde geçtiğimiz gün 49 bölgeye operasyon yapıldı. Ekip, 1 milyon 473 bin kilogram kaçak çay ele geçirdi. Van Gürpınar Cumhuriyet Savcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında, Van İl Jandarma Komutanlığı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla mücadele ekibi eşgüdümlü bir baskın düzenledi. Sınır bölgelerinde çalışan memurların da (kamu görevlisi, asker, polis) kaçakçılara yardım ve yataklık ettiği öğrenildi. Rüşvet ile personeller ikna edilerek kaçak malların sınırdan geçirildiği tespit edildi.

Güncelleme Tarihi: 27 Ekim 2019, 11:55
YORUM EKLE
YORUMLAR
ender kekecan
ender kekecan - 3 yıl Önce

Ya saçmalamayın. Kaçak çayı baltalamak için yapmadığınız kalmadı. ayıp be.

zarrap
zarrap - 3 yıl Önce

gıda boyası daha ucuz, niye domuz kanı ile uğraşılsın

GOKHAN
GOKHAN - 3 yıl Önce

tadı yok mu sankı domuz kanının 1 kg gıda boyası 10 ton cayı boyuyor fıyatı 3 tl

SIRADAKİ HABER