Kadir Topbaş'ın FETÖ'den yargılanan damadı için verilen ceza belli oldu

FETÖ'nün iş dünyası yapılanması Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu'na (TUSKON) yönelik davadan ayrılan Kavurmacılar dosyasında karar verildi.

Kadir Topbaş'ın FETÖ'den yargılanan damadı için verilen ceza belli oldu

FETÖ'nün iş dünyası yapılanması Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu'na (TUSKON) yönelik davadan ayrılan Kavurmacılar dosyasında sona gelindi. Savcı, İBB eski Başkanı Kadir Topbaş'ın damadı Ömer Faruk Kavurmacı hakkında "FETÖ üyesi olmak" suçundan 15 yıla kadar hapsini istedi.

Memlekete hayırlı olmak için yapmışlar

Kavurmacı savunmasında, FETÖ’ye verdiği parasal desteği “veren el alan elden hayırlıdır” mantığıyla yaptıklarını öne sürerek, her kesime yardımcı olmaya çalıştığını, memlekete faydalı olmak için yaptığını iddia etti.

'Boyumuzun ölçüsünü aldık'

Tutuklu yargılanan oğlu Ömer Faruk Kavurmacı ise son savunmasında, “Devletimin işine burunlarını sokacaklarını bilseydim TUSKON’un yanından bile geçmezdim. Çok pişmanım. Boyumuzun ölçüsünü aldık. Gizli emelleri olduğunu bilmiyordum” diye konuştu. Tutuklandığında yeni doğan kızının şu an 4 yaşında olduğunu söyleyen Ömer Faruk Kavurmacı, gözyaşlarını tutamadı. Savunmasına devam edemeyen Kavurmacı yerine oturdu ve avukatları savunma yaptı.

FETÖ'nün iş dünyası yapılanmasına ilişkin TUSKON dosyası kapsamında yargılanan Ömer Faruk Kavurmacı'ya örgüt üyeliğinden 8 yıl 9 ay, Mustafa Şevki Kavurmacı'ya da 9 yıl 4 ay 15 gün hapis cezası verildi. hapis cezası verildi.

Güncelleme Tarihi: 21 Şubat 2020, 20:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER