Kamu Personelinin Çalışma Saatleri Değişiyor!

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin üzerinde değişiklikler yaptığı kamu personeli çalışma sisteminde düzenlemeye gidiliyor

Kamu Personelinin Çalışma Saatleri Değişiyor!

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin üzerinde değişiklikler yaptığı kamu personeli çalışma sisteminde düzenlemeye gidiliyor.

5 SAAT ZORUNLU OLACAK

Geçtiğimiz dönemlerde hazırlanan “esnek çalışma sistemi” yönetmelik taslağı hazırlanmıştı. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin kamu personeli rejimi adı altındaki düzenlemelerinden biri olan esnek çalışma saatlerinde belirlenen zaman dilimi içerisinde çalışanın iş yerinde bulunması tercihe bağlı olacak. Çekirdek zaman diye tabir edilen süre kanuni olarak 5 saat şeklinde belirlendi, bu süre içerisinde ise çalışan kurumun içerisinde bulunmak zorunda olacak.

BAŞLANGIÇ VE BİTİŞ SAATLERİ ÇALIŞANA BAĞLI OLACAK

Ancak esnek çalışma sistemi ile kişiler bu 5 saatin başlangıç ve bitişini belirleyebilecek. Kurumlar ise çalışanların taleplerine göre çalışma saatlerini sabitleyecek. Geriye kalan esnek zaman dilimi ise çalışanın gönüllü olarak kalan mesaiyi haftanın diğer günlerine dağıtmasıyla şekillenecek.    

Güncelleme Tarihi: 19 Ocak 2020, 13:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER