Kapıköy Gümrük Kapısı'na sahra hastanesi kuruluyor: Tedbirler üst seviyeye çıkarıldı!

Türkiye'nin sınır komşusu İran'da koronavirüs nedeniyle ölümler ve vaka sayısı gittikçe artıyor. Bu nedenle tedbirler üst seviyeye çıkarıldı. Kapıköy Gümrük Kapısı'na hastane kurulması için yoğun bir çalışma başlatıldı. Sahra hastanesinin kurulacağı alan, kardan temizlendi.

Kapıköy Gümrük Kapısı'na sahra hastanesi kuruluyor: Tedbirler üst seviyeye çıkarıldı!

Dünyayı tehdit eden ve ölüme yol açan koronavirüssalgını Türkiye'nin sınır komşularında da görülünce tedbirler üst seviyeye çıkarıldı.

Van'da da tedbirler artırıldı

İran'da vaka sayısı ve ölümlerin artması üzerine de sınır kapıları giriş çıkışlara kapatıldı. Türkiye'nin İran'a en uzun sınır hattının bulunduğu Van'da da tedbirler artırıldı.

Sahra hastanesinin kurulacağı bölge kardan temizlendi

Sağlık Bakanlığı'nın kararıyla gümrük sahasının bulunduğu alana sahra hastanesi kuruluyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın konuyla ilgili yaptığı açıklamanın ardından Kapıköy Gümrük Kapısı'nda yoğun çalışma başlatıldı. Sahra hastanesinin kurulacağı alan, kardan temizlendi.

Ambulanslar tedbir amaçlı içeri alındı

Hava sıcaklığının sıfırın altında 10 derece olduğu bölgede çalışmalara devam edilirken, ambulansların da tedbir amaçlı içeri alındığı görüldü.

14 gün gözlem altında tutulacaklar

Çalışanların da eldiven ve maskeyle önlem aldığı sınır kapısında şu anda sadece Türkiye'de bulunan İranlıların geçişine izin veriliyor. Sahra hastanesinin tamamlanmasının ardından İran'daki Türk vatandaşları bu hastanede 14 gün gözlem altında tutulacak. Şüpheli olanların ise Van'daki özel hastaneye alınmaları sağlanacak. Sahra hastanesinin en yakın zamanda bitirilmesi hedeflenirken, Sağlık Bakanı Koca da bugün sınır kapılarını ziyaret edecek.

Güncelleme Tarihi: 27 Şubat 2020, 12:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER