Karantinadaki Umrecilerin görüntüleri şaşırttı!

Umreden Türkiye'ye dönen vatandaşların yurtlardaki karantinası devam ediyor. 14 gün boyunca sürecek gözetim ilginç görüntülere de sahne oluyor. Bir umrecinin çektiği video sosyal medyada milyonlarca kez izlendi.

Umre'den dönen yaklaşık 21 bin kişinin çoğu yurtlara yerleştirildi, gözetim altına alındı. 14 günlük karantina devam edecek. Karantina esnasında bir umrecinin çektiği video ise tepkiye neden oldu. Sosyal medyada bu videoya binlerce yorum gelirken "bu nasıl gözetim, piknik mi karantina mı" şeklinde tepki gösterildi

Piknik mi karantina mı?

Yurt dışından Türkiye'ye dönüşler için uyarılar yapıldı, son bilgiler verildi. 14 gün evden çıkmama ikazı yinelendi. Umreden dönenler ise karantinaya öğrenci yurtlarında alınmaya başladı. Bu duruma bazı umrecilerden tepki gelse de en doğru kararın bu olacağı konusunda hem fikir olundu. Bazı umreciler yurtlardaki ortamı beğenmedi, bazıları yurtlara ahır dedi.. Son olarak ise bir başka umreci yemek yenildiği esnada çektiği videoyu sosyal medya hesabında paylaştı. Görüntüler şaşkına çevirdi. Umrecilerin piknikteymiş gibi rahat rahat yemek yemeleri, binanın içerisinde bulunmamaları tepki çekti. Söz konusu videoya binlerce kez yorum yapıldı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
rıfkı
rıfkı - 3 yıl Önce

karantina sınırları içinde olmaları nedeniyle bir sıkıntı yok. Açık havada temiz havada olmak istemeleri gayet normal.

SIRADAKİ HABER