Kaş'ta yangın seralara sıçradı. Ula da yanıyor

Antalya Kaş'ta ağaçlandırma sahasında yeniden çıkan yangın seralara sıçradı, Muğla Ula'da da yangın çıktı

Kaş'ta yangın seralara sıçradı. Ula da yanıyor

ANTALYA (AA) - Antalya'nın Kaş ilçesinde kumul ağaçlandırma sahasında çıkan ve sabah saatlerinde kontrol altına alındığı bildirilen yangın, soğutma çalışması sırasında rüzgarın da etkisiyle tekrar başladı.

Ova Mahallesi Çaykenarı mevkisindeki kumul ağaçlandırma sahasında dün akşam saatlerinde henüz belirlenemeyen nedenle çıkan yangına Kaş Orman İşletme Müdürlüğü ve belediyenin itfaiye ekipleri müdahale etti.

Ekiplerin yoğun müdahalesi sonucu değişik türlerde ağaçların bulunduğu yaklaşık 2 hektar alanda etkili olan yangının sabah saatlerinde kontrol altına alındığı bildirildi.

Yanan alanda yürütülen soğutma çalışması sırasında bölgede yeniden alevlenme yaşandı. Bunun üzerine Orman Bölge Müdürlüğüne bağlı 4 uçak ve bir helikopter takviye olarak bölgeye sevk edildi.

Rüzgarın da etkisiyle yayılan alevler, yakındaki seraların bulunduğu bölgeye ulaştı. Mahalle sakinleri, araçlarını alandan çıkarmak için seferber oldu. Güvenlik önlemleri alan jandarma ekipleri, vatandaşları bölgeden uzaklaştırdı. Alevlerin bazı seralara zarar verdiği belirtildi.

Ekipler, yangını kontrol altına alabilmek için çalışmalara devam ediyor.

Kaş Kaymakamı Murat Öztürk ve Kaş Belediye Başkanı Mutlu Ulutaş da bölgede söndürme çalışmalarını takip ediyor.

Muğla'nın Ula ilçesinde orman yangını çıktı. Yangına, Muğla Orman Bölge Müdürlüğüne bağlı 31 arazöz, 19 su ikmal aracı, 23 yer ekibi, 5 dozer ve yaklaşık 100 orman işçisinin yanı sıra belediyelere bağlı itfaiye ekipleri tarafından müdahale ediliyor. Ekipler, rüzgarın etkisiyle yayılan alevleri kontrol altına almak için çalışıyor.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Murat
Murat - 4 gün Önce

On milyar yıldır yanmayan ormanlar; hele sıcakların da azaldığı zamanlarda kendi kendine yanacak hali yok. Türkiye'nin malum düşmanları yakıyor yaktırıyor; Biz de onların ormanlarını yakarsak eminim Bizim ormanlar yanmaktan kurtulur.

SIRADAKİ HABER