Kastamonu, Bartın, Sinop'ta sel felaketi: Acı haberler geliyor

Kastamonu, Bartın, Sinop'ta yaşanan sel felaketinde evler, köprüler yıkıldı, arabalar denize sürüklendi, bazı köylerle ulaşım kesildi. AFAD, Kastamonu'da 2 kişinin hayatını kaybettiğini, 1 kişinin de kayıp olduğunu açıkladı

Kastamonu, Bartın, Sinop'ta sel felaketi: Acı haberler geliyor

Özellikle Akdeniz ve Ege'de meydana gelen yangın felaketlerinin ardından Karadeniz de sel felaketiyle karşı karşıya kaldı.

Kastamonu, Bartın ve Sinop'ta etkili olan şiddetli sağanak bazı bölgelerde sele yol açtı, ağaçlar sürüklendi, çok sayıda ev ve iş yeri sular altında kaldı. 

Sinop'un Ayancık ilçesinde köprülerde yaşanan çökme ve heyelanlar nedeniyle bazı köylere ulaşımın sağlanamadığı belirtiliyor. Bölgede helikopterle tahliye çalışması yürütülüyor. 

Kastamonu'ya bağlı Azdavay'ın Belediye Başkanı Osman Nuri Civelek, "Tarihte böyle bir şey görmedik. Dere yataklarının hepsi taştı" dedi. 

Bartın'da mahsur kalan AK Parti Milletvekili Cumhur Ünal ile İl Başkanı İsmail Altınöz'ün de aralarında bulunduğu bazı siyasetçiler itfaiye ekiplerince kurtarıldı. 

AFAD, "Kastamonu’da sel sularına kapılan 2 vatandaşımız hayatını kaybetmiştir. Bartın'da kaybolan 1 vatandaşımızı arama çalışmaları devam etmektedir." açıklamasında bulundu. 

Güncelleme Tarihi: 12 Ağustos 2021, 07:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER