Kılıçdaroğlu'nun Parti Meclisi listesi ortaya çıktı: CHP tarihinde bir ilk!

CHP Genel Başkanlığı koltuğuna 6. kez oturan Kemal Kılıçdaroğlu'nun 80 kişilik Parti Meclisi aday listesi ortaya çıktı. Listede en dikkat çeken isim ise Avukat Sevgi Kılıç oldu

Kılıçdaroğlu'nun Parti Meclisi listesi ortaya çıktı: CHP tarihinde bir ilk!

CHP'nin 37. Olağan Kurultayı 60 kişiden oluşan PM ve YDK üyelerini belirlemek için ikinci gün çalışmalarına başladı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 80 kişilik listesi de belli oldu. Kılıçdaroğlu'nun anahtar listesi Divan'a ulaşırken 280 kişi de parti meclisine aday oldu.

MYK'nın tamamı ve bölge milletvekilleri anahtar listede yer alırken, Anadolu ağırlığı dikkat çekti. Sivas Milletvekili Ulaş Karasu, Kastamonu Milletvekili Hasan Baltacı, Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu, Bursa Milletvekili Nurhayat Kayışoğlu, Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer ve Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç listede yer alan isimler oldu.

CHP'de bir ilk 

Anahtar listede iki isim dikkat çekti. Avukat Sevgi Kılıç, ilk kez başörtülü bir isim olarak listeye girdi. Diğer isim ise öğrenci Esra Dirican oldu. Avukat Kılıç, yerel seçimlerde CHP'nin Beykoz Belediyesi Meclis Üyesi Adayı olmuştu.

Güncelleme Tarihi: 26 Temmuz 2020, 15:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER