Kılıçdaroğlu'nun, Z kuşağını etkilemek için rap müzikle salona gireceği iddia edildi

2000'li yıllardan sonra doğanların önümüzdeki seçimlerde büyük etkisi olacak. Siyasi partiler de bu konuya özel ihtimam gösteriyor. Önce Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın gençlerle YouTube'da canlı yayın yaptı, şimdi de Kılıçdaroğlu'nun bu hafta sonu düzenlenecek kurultayda 'Z kuşağını etkilemek için' salona rap müzikle gireceği belirtildi.

Kılıçdaroğlu'nun, Z kuşağını etkilemek için rap müzikle salona gireceği iddia edildi

Cumhuriyet Halk Partisi'nde (CHP) yarın ve pazar günü genel başkan ve yeni parti yönetiminin seçileceği kurultayda, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun hedeflediği Z kuşağına mesaj vermek için salona rap müzikle gireceği belirtildi.

Başkent Ankara’daki kurultayda 1356 delege yeni parti yönetimini seçecek.

Hürriyet’ten Rıfat Başaran’ın haberine göre Kılıçdaroğlu yarın yapacağı ‘manifesto’ niteliğindeki konuşmada partisinin yeni vizyonunu açıklayacak.

‘İktidar kurultayı’yla başlayacak süreçte 2023’teki seçimlerde oy kullanabilecek 16-23 yaşlarında ‘Z kuşağı’ olarak adlandırılan nesilden 7 milyona yakın kişi de hedefleniyor.

Bilkent Odeon’da düzenlenecek kurultayda, ilk gün genel başkan seçimi yapılırken, ikinci gün 1356 delege 44 sandıkta oy kullanacak.

Genel başkanın yanı sıra 60 kişilik Parti Meclisi ve 15 kişilik Yüksek Disiplin Kurulu da seçilecek.

Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nun konuşmasının, 1959 yılındaki 14. olağan kurultayda kabul edilen ‘İlk Hedefler Beyannamesi’ne benzeyeceği ifade ediliyor.

Güncelleme Tarihi: 24 Temmuz 2020, 10:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER