Kimse kimseye ulaşamıyor: 3 operatör de birbirini suçluyor!

Koronavirüs nedeniyle sokağa çıkma yasağı ilan edilince bayram ziyaretleri telefonlardan yapılmaya başlayacaktı. Başlayacaktı ama bir sorun vardı. Vodafone Turkcell'e, Türk Telekom Vodafone'a, Türkcell her iki operatöre ulaşamadı.

Kimse kimseye ulaşamıyor: 3 operatör de birbirini suçluyor!

Yaşanan aksaklığın ardından 3 operatör de sosyal medya hesaplarından açıklama yaptı ve birbirini suçladı. Akıllara ise Fatih Altaylı'nın o meşhur sözleri geldi, "Yıllardır cebindeki parasını aldığınız halkı adam yerine koyun ve çıkıp deyin ki, kardeşim biz bunu yapamadık, yarın düzelteceğiz deyin seneye deyin. Bunca insan eşine, dostuna, sevdiğine ulaşamadı. Tam anlamıyla rezil oldunuz, çuvalladınız"

Türkiye’nin üç büyük operatörünün toplamdaki 82, 8 milyon mobil abonesi, Ramazan Bayramı’nın ilk gününde birbirine ulaşmakta zorlanıyor. 

Telefon aramaları kesilirken, evden ya da mobil cihazlardan kullanılan internet de bir hayli yavaşlamış durumda. 

Konuyla ilgili sosyal medya hesaplarından açıklama yapan Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom, sorunun diğer operatörlerden kaynaklandığını söylüyor. Vatandaşların merak ettiği, "Peki sorumlu kim?" sorusuna ise bir cevap bulunmuş gibi gözükmüyor.

Bunlardan Vodafone, Twitter’dan yaptığı paylaşımda “Diğer operatörler yönüne yaptığınız aramalarda problem yaşıyor olabilirsiniz. Sorun Vodafone kaynaklı değildir” dedi.

Benzer şekilde Turkcell ise Turkcell’lilerin diğer Turkcell’li kullanıcılara doğru yaptıkları aramalarda herhangi bir aksama bulunmadığını söyledi ve ekledi: Şebekemizden diğer operatörlere yönelik gerçekleşen aramalarda ise Turkcell kaynaklı olmayan kesintiler meydana geldiği görülmektedir.

Son olarak Türk Telekom’dan yapılan açıklamada “Diğer operatörlere doğru yaptığınız aramalarda yaşanan sorun, Türk Telekom kaynaklı değildir. Türk Telekom kullanıcılarının kendi aralarında yaptıkları aramalarda hiçbir sorun yaşanmamaktadır” denildi.

Güncelleme Tarihi: 24 Mayıs 2020, 20:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER