Kırşehir Belediyesi'nden alacağını alamayan işçi makam aracını haczettirdi

Kırşehir Belediyesi'nde işten çıkarıldıktan sonra hak ettiği 60 bin TL tazminatı ödenmeyince belediyenin makam aracını haczettiren Serkan Sönmez, "Belediye ödeme taraftarı olmadı. Avukatımız 2-3 kez 'haciz yazarız' diye uyardı.Böyle olmasını istemezdik ama bunu belediye istedi" ifadelerini kullandı.

Kırşehir Belediyesi'nden alacağını alamayan işçi makam aracını haczettirdi

CHP'li belediyenin makam aracını haczettiren işçi konuyla ilgili açıklamalarda bulundu. Kırşehir Belediyesi'nde işten çıkarıldıktan sonra hak ettiği 60 bin TL tazminatı ödenmeyince belediyenin makam aracını haczettiren Serkan Sönmez, "Belediye ödeme taraftarı olmadı.

Avukatımız 2-3 kez 'haciz yazarız' diye uyardı. Ancak belediye 'yazamazsınız' dedi. Belediye başkan yardımcısının aracını haczetmişler. Böyle olmasını istemezdik ama bunu belediye istedi" ifadelerini kullandı.

Belediyeye 2014 yılında aşçı olarak işe başlayan Serkan Sönmez, çalıştığı sürenin son 2 yılını Park ve Bahçeler Müdürlüğü'nde işçi olarak geçirdi. 8 yılın sonunda işine son verilen Serkan Sönmez, belediyeye karşı tazminat davası açtı ve 60 bin TL tazminat hakkı kazandı.

Parası ödenmeyen Sönmez’in hak ettiği tazminat bedeli icraya konuldu. Sönmez, icra takibi karşılıksız kalınca belediyeden alacağı 60 bin TL’nin tahsili için Belediye Başkan Yardımcısı Nuri Araz'a tahsis edilen 40 BE 002 plakalı makam aracını haczettirdi. Çekiciye yüklenen otomobil otoparka götürüldü.

Güncelleme Tarihi: 31 Mart 2022, 12:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER