Koronavirüs Tedavisi İçin İlk Adım Atıldı: Virüs Yeniden Yaratıldı!

Avustralya’da koronavirüsün tedavisi için başlangıç olabilecek ilk adım atıldı. Avustralyalı araştırmacılar yeni tip koronavirüsü laboratuvarda yeniden yarattı

Koronavirüs Tedavisi İçin İlk Adım Atıldı: Virüs Yeniden Yaratıldı!

Avustralya’da koronavirüsün tedavisi için başlangıç olabilecek ilk adım atıldı. Avustralyalı araştırmacılar yeni tip koronavirüsü laboratuvarda yeniden yarattı.

TEDAVİ VE TEŞHİS AMAÇLI KULLANILABİLECEK

Avustralya’nın Melbourne şehrinde Peter Doherty Enfeksiyon ve Bağışıklık Entitüsü’nde görev yapan araştırmacılar, salgına yakalana bir hastadan örnek aldılar. “2019-nCoV” isimli koronavirüsün kopyasını yaratan araştırmacılar tedavi amaçlı kullanılabileceğini açıkladı. Çinli bilim insanları da virüsü yeniden yaratmayı başarmıştı ancak testlerin sağlamasını yapabilmek için gerçek virüse ihtiyaç duyuluyordu. Avustralyalıların bulduğu örnek sayesinde antikor yaratılıp kişilere erken teşhis konabilecek. Avustralya’da şu ana kadar 5 kişide koronavirüs tespit edildi.

SALGINDAN ÖLENLERİN HEPSİ ÇİN’DE YAŞIYOR

Koronavirüs salgınında bugüne dek ölen kişi sayısı 132 ve hepsi Çin’de yaşayan insanlar. Ancak salgının 5 bin 974 kişide kendini göstermesi bütün dünyaya yayılması konusunda tedirginlik yaratıyor.

Güncelleme Tarihi: 29 Ocak 2020, 15:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER