Koronavirüse karşı yeni önlemler: Kabine toplanıyor

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Kabinesi bugün toplanıyor. Koronavirüse karşı yeni önlemlerin kararlaştırılacağı toplantı sonrası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklama yapması bekleniyor

Koronavirüse karşı yeni önlemler: Kabine toplanıyor

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Kabinesi bugün Beştepe'de toplanacak. Toplantıda öncelikle artan koronavirüs vakalarına karşı alınacak yeni önlemlerin kararlaştırılması bekleniyor. Toplantı sonrası alınan kararları Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıklayacak.

Toplantıda gündeme gelecek konular şöyle:

- Okullarda başlayacak eğitim dönemi öncesinde Bilim Kurulu’nun tavsiyeleri ve salgında bu hafta ortaya çıkacak rakamlara göre yeni bir değerlendirme yapılacak.

- Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, salgının seyriyle ilgili Türkiye’deki son durum, okullarda alınan tedbirler ve yapılan çalışmalar hakkında kabineye detaylı bir bilgilendirme yapacak. 

-  Vaka sayılarının artış yaşandığı il, ilçe ve mahallelerde sıkı tedbir uygulanmasına dönük atılacak adımlar değerlendirilecek.

-  Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın koronavirüsün ekonomiye etkileri ve önümüzdeki dönemde alınacak tedbirlere ilişkin kapsamlı bir sunum yapması bekleniyor.

- Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ile Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Lübnan’daki temaslarına ilişkin bilgilendirmede bulunacak.

- Tartışmaları süren İstanbul Sözleşmesi konusunda ilgili bakanların yapılan çalışmalar hakkında bilgi sunması da bekleniyor. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER