Korsanların elindeki denizciler: Mustafa Kaya, Halil Gülçür, Hamza Orhan, Ünal Dilsiz, İlyas Baş, Mustafa Benklioğlu, Gökhan Burhan

Gine açıklarında korsanlar tarafından saldırıya uğrayan Türk gemisinden kaçırılan 15 gemiciden 7'sinin kimliği belli oldu

Korsanların elindeki denizciler: Mustafa Kaya, Halil Gülçür, Hamza Orhan, Ünal Dilsiz, İlyas Baş, Mustafa Benklioğlu, Gökhan Burhan

Korsanlar tarafından Gine açıklarında saldırıya uğrayan Türk gemisi M/V Mozart'tan kaçırılan 15 mürettebattan 7'sinin isimleri belli oldu.

Korsanların kaçırdığı gemicilerden kimliği belli olanlar şunlar: 

Mustafa Kaya, Halil Gülçür, Hamza Orhan, Ünsal Dilsiz, İlyas Baş, Mustafa Benklioğlu, Gökhan Burhan.

HALİL GÜLÇÜR

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu “Korsan saldırısına uğrayan gemimiz saat 11.00’da Gabon’un Gentil Limanı’na demirlemiştir” dedi. 

Librevil Büyükelçisi Nilüfer Erdem Kaygısız “Kaçırılan 15 Türk denizci hakkında elimizde bir bilgi yok” dedi. Öldürülen mürettebatın Azerbaycan vatandaşı olduğu öğrenildi.

Rizeli gemicilerden Ünsal Dilsiz'in eşi Nesrin Dilsiz, sosyal paylaşım sitesinde yaptığı açıklamada, “Ben Ünsal Dilsiz'in eşiyim. Şu anda bu gördünüz gemide çalışan eşim ve oradaki çalışan 15 kişi korsanlar tarafından kaçırıldı. Allah rızası için ne olur dualarınızı edin. Bana, oğluna ve sevdiklerine gelsin ve hepsi ailesine kavuşsun. Çok kötü bir durumdayız. Korku içindeyiz, Allah'ım kötü haber verme. Ne olursunuz dua edin” ifadelerini kullandı.

ÜNAL DİLSİZ VE EŞİ NESRİN DİLSİZ

Geminin birinci kaptanı Mustafa Kaya'nın kardeşi Barış Ulaş Kaya, “Yaklaşık 1.5 aydır görev yapıyordu. Firma yetkilileri arayıp durumu izah ettiler. Takiplerinde olduğunu söylediler. Biz devlet yetkililerine güveniyoruz. Sağ olsunlar, teşekkür ediyoruz” diye konuştu. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
Popüler Haberler