Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy: "İBB Başkanı İmamoğlu'ndan bir ricam var"

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Taksim meydanında inşaatı devam eden AKM için İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'ndan ricada bulundu. Ersoy, AKM'nin orta yerinde yer alan İBB'ye ait binanın bölgeden kaldırılması için İmamoğlu'na çağrı yaptı

Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy: "İBB Başkanı İmamoğlu'ndan bir ricam var"

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'ndan bir ricası olduğunu belirterek, "AKM'nin orta yerinde bir bina var. Bu bina İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne ait. Orada çürük diş gibi duruyor. Binayı taşırlarsa AKM estetik bir bütünlüğe kavuşacak" dedi.

'Bunu yaparlarsa AKM estetik bir bütünlüğe kavuşacak'

Hürriyet gazetesi yazarı Ertuğrul Özkök'e konuşan Ersoy, "AKM çok güzel bir kültür merkezi oluyor. Pandemi nedeniyle bazı gecikmeler oldu ama 2021’de açacağız. Ancak şöyle estetik bir sorunla karşı karşıyayım. Kompleksin orta yerinde bir bina var. Bu bina İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne ait. Orada çürük diş gibi duruyor. Orayı çevre düzenlemesi ile güzel bir park yapmak istiyoruz. Bu binayı buradan taşımalarını istedik ama yer bulamıyoruz dediler. İstanbul’da yer bulunur. Bunu yaparlarsa AKM estetik bir bütünlüğe kavuşacak. İstanbul kazanacak. Galataport’tan başlayan Kültür Yolu’yla bu bütünleşecek" ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER