Kurtulan Balıkçılardan Şok İddia: "Ruslar Gördü Ama Hiç Durmadan Devam Ettiler!"

Geçen cuma günü Kilyos açıklarında bir tekne tankerle çarpışarak batmış, 3 kişi kurtarılırken 3 balıkçı kaybolmuş ve kaybolan 2 kişinin cesedine ulaşılmıştı. Balıkçıların yakını olduğu öğrenilen kişi, kazaya ilişkin önemli açıklamalar yaptı.

Kurtulan Balıkçılardan Şok İddia: "Ruslar Gördü Ama Hiç Durmadan Devam Ettiler!"

Geçtiğimiz Cuma günü Kilyos açıklarında balıkçı teknesi ile Rus tankeri çarpışmış, kazada 3 balıkçı kurtarılırken 3 balıkçı ise denizde kaybolmuştu.

KAYIP 2 KİŞİNİN CESEDİNE ULAŞILDI

Cuma gününden bu yana sürdürülen çalışmalarda bir balıkçının cenazesine ulaşılmıştı. Deniz Kuvvetleri Komutanlığı TCG Alemdar denizaltı kurtarma gemisi ve Sahil Güvenlik ekiplerince yürütülen çalışmalar sonucunda kayıp balıkçılardan birinin daha cesedine ulaşıldı.

Yaklaşık 70 metre derinlikteki enkazdan çıkartılan cesedin İlyas Domaç'a ait olduğu öğrenildi. Sahil Güvenlik Botu'na yüklenen cenaze, İstinye'de bulunan Sahil Güvenlik Komutanlığı'na getirildi.

"FENER ÇAKTILAR, GÖRDÜLER VE HİÇ DURMADAN DEVAM ETTİLER"

Balıkçıların yakını olduğu öğrenilen Abdullah Işıldak, kazaya ilişkin önemli açıklamalar yaptı. Kazada kurtulan balıkçılarla görüştüğünü söyleyen Işıldak, "Bana gemiyi görmediklerini söylediler. Arkadaşlar akşam saat 18.00'de denize çıktı. Hava kararmıştı. Yusuf ile İlyas alt kamerada çay içiyor ve yemek yapıyormuş. Geminin çarpmasıyla birlikte dışarı bulunan Ali ve bir tayfa denize düşüyor. Fatih de kendini denize atıyor. O ara denizde kardeşini buluyor. Ancak onların bize anlattığı 'Ruslar bizi gördü fener çaktılar, gördüler ve hiç durmadan devam ettiler' dedi. O ara küçük olan Ali 'abi ben gidiyorum' demiş. Daha sonra yandan Samsunlu bir motor görüyor geliyor halat atıyorlar. Fatih halatı tutuyor, önce kardeşini sonra kendisini kurtarıyorlar" ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 14 Ocak 2020, 16:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER