Kütahya, Alanya, Didim, Bodrum da yanıyor: Bodrum'da otele de sıçradı

Türkiye'nin pek çok yerindeki orman yangınlarına yenileri eklendi. Kütahya'nın Emet, Muğla'nın Bodrum, Aydın'ın Didim ve Antalya'nın Alanya ilçelerinde de orman yangınları çıktı. 

Kütahya, Alanya, Didim, Bodrum da yanıyor: Bodrum'da otele de sıçradı

Manavgat, Osmaniye, Mersin, Adana derken, orman yangınları Türkiye'nin pek çok yerine sıçradı. 

Kütahya’nın Emet ilçesinde orman yangını çıktı. İhbar üzerine bölgeye sevk edilen ekipler, yangına müdahale ediyor.

Muğla’da Marmaris, Bodrum, Köyceğiz ve Dalaman’da aynı anda başlayan orman yangınlarını söndürmek için ekiplerin çalışmaları devam ediyor. 

Bodrum Güvercinlik Köyü yakınlarındaki Kuyucak Mevkii'ndeki asırlık çam açlarının bulunduğu ormanlık alanda saat 14:45 sıralarında başlayan orman yangınının şiddetli rüzgarın etkisi ile hızla büyüdü. Alevler Titanik Otel'e de sıçradı, müşteriler teknelerle denizden tahliye edildi.

Bodrum’da yangının sıçradığı Titanic Otel daha önce yanan bir ormanlık arazi üzerine inşa edilmişti.

Bodrum’daki yangından alevlere 8 arazöz ve 6 itfaiye aracı ve 40 orman işçisi ile müdahale edildi. İş makineleri ile da ormanlık alanda yol açma çalışmaları sürüyor. Jandarma ekipleri, sahildeki tatilcileri tedbir amacıyla bölgeden uzaklaştırdı. 

Alanya ve Manavgat’ın kuzey komşusu olan Gündoğmuş ilçesinde de orman yangını başladı. Ortakonuş Mahallesi’nde başlayan orman yangınına orman ve itfaiye ekipleri müdahale için yönlendirildi.

Didim ilçesi Efeler Mahallesi Mesut tatil sitesi ile İmbat siteleri arasındaki makilik ve zeytinlik alanda çıkan yangın kontrol altına alandı. Rüzgarında etkisiyle hızla yayılan yangına Aydın Büyükşehir Belediyesi Didim İtfaiye Amirliği ve Orman Genel Müdürlüğü ekiplerince havadan ve karadan müdahale edilerek kontrol altına alındı.

Yangında 150 hektarlık makilik alan küle döndü. Söndürme çalışmalarını Didim Kaymakamı Halil Avşar, Didim Belediye Başkanı A.Deniz Atabay, Didim Emniyet Müdürü Yunus Dinç yakından takip etti.

Alanya’nın Yeniköy Mahallesi’nde çıkan orman yangını, kısmen kontrol altına alınırken, 4 hektar alan zarar gördü. Yangına 5 arazöz, 2 helikopter, çok sayıda personel ve köylüler ile müdahale edildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER