Leyla'nın babasını taşıyan uçak Ankara'ya indi

İsveç'te koronavirüs testi pozitif çıkan ancak tedavi edilmeyerek evine gönderilen Emrullah Gülüşken için Türkiye'den giden ambulans uçak Ankara'ya indi.

Leyla'nın babasını taşıyan uçak Ankara'ya indi

İsveç'in Malmö kentinde yeni tip koronavirüs (Covid-19) testi pozitif çıkmasına rağmen tedavi edilmeyerek evine gönderilen 47 yaşındaki Emrullah Gülüşken, çocukları Esma, Samira ve Mahmut'la Türkiye Sağlık Bakanlığı'nın ambulans uçağıyla Türkiye'ye gönderildi.

Sağlık Bakanlığı'nın yolladığı ambulans uçağa Emrullah Gülüşken ile birlikte ailesi de bindirildi. Gülüşken'i taşıyan ambulans uçak saat 13.40 civarında Ankara'ya iniş yaptı.

İsveç'in Malmö kentinde doktora giden Emrullah Gülüşken'in Covid-19 testi pozitif olmasına rağmen tedavi edilmeyerek evine gönderilmişti.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Emrullah Gülüşken'in Türkiye'ye doğru yola çıkmasının ardından paylaştığı mesajda ise, "Bir kız evlat, Covid-19 hastası babası için hiçbirimizin unutamayacağı bir şey yaptı. Ülkemiz harekete geçti. Ambulans uçağımız sabah İsveç’ten hastamızı aldı. Birazdan Ankara’da olacak. (Sevgili Leyla, biz 25 bin hastamızı iyileştirdik. İnşallah Emrullah Bey de iyileşecek.)" ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 26 Nisan 2020, 13:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER