Lüks aracı, villası olanlar da 1000 liralık yardıma başvurmuş

Koronavirüs salgını nedeniyle zor duruma düşen kişiler için devlet tarafından uygulamaya alınan 1000 liralık nakdi yardımda sürüsü, 6 aracı, villası olan da başvurmuş

Lüks aracı, villası olanlar da 1000 liralık yardıma başvurmuş

Bursa İnegöl Kaymakamlığı Sosyal Yardım Vakfı'na 15 bin 550 kişi sosyal yardım desteğinden yararlanmak için başvuruda bulundu. 1000 lira sosyal destek almak için başvuran vatandaşların mal varlıkları da araştırıldı.

Yapılan araştırmalar sonucunda başvuru yapan 3 kişinin mal varlıkları şaşırttı. 3 erkek vatandaştan birinin 161 adet büyükbaş hayvanı bulunduğu, diğerinin yılları 2012 ila 2020 arasında değişen 6 adet aracının olduğu, birinin ise villa sahibi olduğu ortaya çıktı. 3 kişinin de sosyal destek talebi reddedildi.

Kriterlere uymayan başvurulara ilişkin açıklama yapan Kaymakam Şükrü Görücü, ''Sosyal yardım vakfımıza yardıma ihtiyacı olmayan vatandaşların da müracaat ettiğini tespit ettik. Bunların yardım alması mümkün değil. Kriterlere uymayıp, başvuruda bulunanların bazılarının bir sürü halinde büyükbaş hayvanları var, ev bark sahibi olanlar var, 6 araç sahibi olan var'' dedi.

Güncelleme Tarihi: 01 Haziran 2020, 19:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER