Mansur Yavaş'tan İlk Hamle Geldi: Suç Duyurusunda Bulundu!

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, eski CHP'li Sinan Aygün hakkında suç duyurusunda bulundu. Aygün, Yavaş'ı rüşvet iddialarıyla suçlamıştı

Mansur Yavaş'tan İlk Hamle Geldi: Suç Duyurusunda Bulundu!

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, eski CHP'li Sinan Aygün hakkında suç duyurusunda bulundu. Aygün, Yavaş'ı rüşvet iddialarıyla suçlamıştı.

"Terörizmin Finansmanı Hakkındaki Kanuna Muhalefet ve Terör Örgütüne Yardım Etmek" nedeniyle suç duyurusunda bulunan Yavaş, yapılan iddialara karşılık olarak belediyeden yapılan açıklamada, bölge idare mahkemesi kararının yerine getirilmesinin bir suç olarak gösterilmeye çalışıldığı belirtilmişti.

İNŞAAT KAÇAK MUAMELESİ GÖRDÜ

Aygün, Yavaş ile CHP'li 3 belediye meclis üyesi ve avukatlar hakkınd Eskişehir yolundaki "Togo Kuleleri" olarak adlandırılan inşaatın 16 Aralık'ta mühürlenmesinin ardındana suç duyurusunda bulunmuş, Yavaş ve ekibinin, Mimarlar Odasına açılan davayı ancak kendilerine 25 milyon lira verilirse bir üst mahkemeye taşıyacakları, aksi halde inşaatını yıkacakları tehdidiyle karşılaştığını iddia etmişti. Aygün, istenen parayı vermeyince inşaatının kaçak muamelesi gördüğünü öne sürmüştü.

İMAR MEVZUATINA AYKIRI

"Togo Kuleleri"nde kat ve yoğunluk artışını sağlayan 2016'daki imar değişikliğinin iptal edildiği belirtilen açıklamada, mahkeme kararında "Togo Kulelerine sağlanan fazladan inşaat yapma avantajının imar mevzuatına, şehircilik ilkelerine, planlama esaslarına ve üst ölçekli plan hükümlerine aykırı olduğunun tespit edildiğinin" kaydedildiği ifade edilmişti.

Güncelleme Tarihi: 23 Aralık 2019, 11:14
YORUM EKLE
YORUMLAR
cengiz topel doğan
cengiz topel doğan - 2 yıl Önce

Adam rüşvet istememiş okul için 25 milyon istemiş ne olacak kokuşmuş zihniye çevir kazı yansın

SIRADAKİ HABER