MEB'den Can Ataklı hakkında suç duyurusu

Geçtiğimiz günlerde uzaktan eğitim sisteminde yer alan türbanlı öğretmen görüntüleri için yorum yapan Can Ataklı hakkında Milli Eğitim Bakanlığı suç duyurusunda bulundu

MEB'den Can Ataklı hakkında suç duyurusu

Koronavirüs tedbirleri kapsamında ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri için Milli Eğitim Bakanlığı (MEBuzaktan eğitim sistemi oluşturmuştu. TRT Eba Tv üzerinden verilen derslerde türbanlı öğretmen görüntüsüne ilişkin Can Ataklı'dan yorum gelmişti.

'Bunu yapmaları bence yanlış'

Tele 1 kanalında yorumda bulunan Can Ataklı, türbanlı öğretmene ilişkin şu ifadeleri kullanmıştı: 

"Birinci sınıflar için bugün eğitim başladı. Öğretmen de türbanlı. Anlatan da o. Bunu yapmaları bence yanlış. Çünkü şu anda okullarda türbanlı öğretmen var mı, var. Ama milyonlarca öğrenciye rol model olarak türbanlı öğretmeni vermek çok yanlış. 

Bunu bana özgürlük falan diye anlatmayın. Öğretmenin görüntüsü türbanlı öğretmen değil. İmaj olarak yanlış. Var mı evet malesef var. Bana göre yanlış. Şimdi buraya neden bunu koyuyorsun. İlk ders gününden türbanlı öğretmenle başlamak kadar facia bir şey olamaz. Burada yapmayın bari."

Tele 1 hakkında da soruşturma başlatıldı

Bu söylemlerin ardından MEB Tele 1 kanalı hakkında soruşturma başlatılması için talimat vermişti. Ardından Bakanlık Can Ataklı'nın kullandığı söylemlere ilişkin hakkında suç duyurusunda bulundu. 

Güncelleme Tarihi: 25 Mart 2020, 15:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER