Mecliste koronavirüs paniği: Vekiller risk altında!

Koronavirüs tehlikesi tüm dünyayı diken üstünde bırakırken, ülkemizde endişeler her iş sahasında kendini gösteriyor. TBMM’de İtalya’dan gelen bir grup milletvekilinin ziyareti ve meclisi her gün onlarca insanın ziyaret ettiği sebebiyle koronavirüs paniği oluştu

Mecliste koronavirüs paniği: Vekiller risk altında!

Koronavirüs tehlikesi tüm dünyayı diken üstünde bırakırken, ülkemizde endişeler her iş sahasında kendini gösteriyor. TBMM’de İtalya’dan gelen bir grup milletvekilinin ziyareti ve meclisi her gün onlarca insanın ziyaret ettiği sebebiyle koronavirüs paniği oluştu.

İtalya’dan bir grup vekil ziyarete gelmiş

CHP Kütahya milletvekili Ali Fazıl Kasap, vekillerin koronavirüs riski altında olduklarını dile getirerek, meclis hijyeninin artırılmasını önerdi. Kapalı bir ortam olduğu ve çok fazla vakit geçirilen bir yapı olduğu gerekçesiyle önlemlerin alınması gereken meclise geçtiğimiz hafta bir grup milletvekilinin İtalya’dan ziyarete geldiği öğrenildi.

Alkollü dezenfektan önerisi

Doktorluk tecrübesi olan Kasap, virüsün havada 8 saat canlı kalabildiğini ifade ederek ateş, öksürük ve boğaz ağrısı belirtilerini gösterdiğini söyledi. Kasap, meclisin binlerce kişinin ziyaret edildiği gerekçesiyle en riskli alanlardan biri olduğunu, alkollü dezenfektanların bulunması gerektiğini ifade etti.

Güncelleme Tarihi: 27 Şubat 2020, 16:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER