Mermi göstererek muhalefeti tehdit eden Mehmet Emin Göç'le ilgili flaş karar

Geçen hafta sosyal medya hesabından muhalifeti bir kavanoz mermi resmiyle tehdit eden ve AK Parti üyesi olduğunu belirten Mehmet Emin Göç'ün ihraç edilmesi için düğmeye basıldı

Mermi göstererek muhalefeti tehdit eden Mehmet Emin Göç'le ilgili flaş karar

Geçen hafta adının Mehmet Emin Göç olduğunu belirten ve AK Parti Kadıköy Gençlik Kolları üyesi olduğunu vurgulayan Mehmet Emin Göç isimli bir kişi muhalefeti tehdit etmişti.

Mehmet Emin Göç, sosyal medya hesabına bir kavanoz mermi fotoğrafı koyarak muhalefet partilerinin başkanlarını ve üyelerini tehdit etmişti.

Bunun üzerine gözaltına alınan ve tutuklanması talebiyla mahkemeye sevk edilen Mehmet Emin Göç hakkında konutunu terk etmemek suretiyle adli kontrol kararı verilmişti.

Mehmet Emin Göç için AK Parti'nin de harekete geçtiği belirtildi.

Hürriyet'ten Ahmet Hakan'a konuşan AK Parti İl Başkanı Bayram Şenocak, şunları söyledi:

- Bu şahsın AK Parti üyesi olduğunu tespit ettiğimiz anda o paylaşım yapılır yapılmaz tepki gösterdik. 

- Hemen harekete geçtik. Şahsı kesin ihraç istemiyle disiplin kurulumuza sevk ettik. 

- Yasal olarak takip edilmesi gereken süreçtir bu. 

- Bundan önceki uygulamalarımızdan yola çıkarak şunu söyleyebilirim: Bu tür kişilerin bizim partimizde yer almaları mümkün değildir. 

- Tehdit etmek, kurşun göstermek... Bizim siyaset anlayışımızda yer alamaz. 

- Milyonlarca üyesi olan bir siyasi partide üyelerden biri böyle bir davranış içine girmiş olabilir. Bu başka partilerde de olabiliyor. Önemli olan bizim parti olarak o şahsa yönelik tutumumuz. Hiçbir tereddüde kapılmadan anında tavrımızı gösterdik.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER