Mersin Valiliği'nden AK Partili Zeynep Gül Yılmaz'ın aracını durduran polislerle ilgili açıklama

AK Parti Mersin Milletvekili Zeynep Gül Yılmaz'ın aracını durduran polislerle diyaloğu ortaya çıkmıştı. Mersin Valiliği konuyla ilgili açıklama yaptı.

Mersin Valiliği'nden AK Partili Zeynep Gül Yılmaz'ın aracını durduran polislerle ilgili açıklama

Mersin Valiliği, AK Parti Mersin Milletvekili Zeynep Gül Yılmaz'ın aracını durduran polislerle ilgili bir açıklama yaptı.
Yılmaz'ın polislere hakaret ettiği ileri sürülmüş, konuşmanın görüntüleri de ortaya çıkmıştı.

Mersin Valiliği konuyla ilgili açıklama yaptı. Açıklama şöyle:

"İlimizde 18 Temmuz saat 18:30 sıralarında Mersin Milletvekili Zeynep Gül Yılmaz’ın arabasının durdurulması olayı ile ilgili olarak, Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır’ın sosyal medya paylaşımı, olayı tamamen çarpıtmaktadır. Bahse konu olayda Mersin Milletvekili Zeynep Gül Yılmaz’ın aracı polis memurlarınca ihbar üzerine durdurulmuştur. Karayolları Trafik Kanunu'nun 71. Maddesi G Bendi'nde görev ve hizmet gerekleri ve güvenlik nedenleriyle geçiş üstünlüğüne sahip araçlar sayılmıştır. Bu çerçevede milletvekilinin kullandığı araç bu kapsamda olmasına rağmen polis memurlarınca durdurulduktan ve milletvekili olduğu anlaşıldıktan sonra yarım saat bekletilmiştir. İlgili şube müdürünce sorgulamanın yanlış yapıldığı, aracın kaydının bulunduğu, bu bakımdan milletvekilinin aracının plakasının yanlış bildirildiği ihbarın yanlış olduğu söylenmesine rağmen bekletilmiş, ancak mesele İl Emniyet Müdürü'ne intikal ettikten sonra çözülebilmiştir. O esnada polis memurlarının yapması gereken, eğer tespit edilen ihlal var ise tutanak tutup ilgili kurumuna göndermektir. Ancak ön tahkikattan anlaşılmıştır ki, görevli memurlar yasal mevzuatın dışına çıkmışlardır. Bunun üzerine haklarında gerekli yasal işlem başlatılmıştır."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER