Meteoroloji bölge bölge uyardı! Sağanak ve kar etkili olacak

Meteoroloji'den gelen son dakika hava durumu raporuna göre bugün İstanbul dahil Marmara'nın güney ve doğusu, Batı Karadeniz ve Batı Akdeniz'de sağanak yağmur bekleniyor. Batı Karadeniz'in iç kesimleri, İç Ege ve Akdeniz'in iç kesimlerinde yağışlar karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak.

Meteoroloji bölge bölge uyardı! Sağanak ve kar etkili olacak

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Marmara'nın güney ve doğusu, İç Ege, Batı Karadeniz, Batı Akdeniz, Doğu Anadolu'nun güneydoğusu ile Eskişehir, Ankara'nın kuzey ve batısı, Karaman, Konya'nın güney ve batısı, Samsun, Adana, Mersin, Ağrı, Siirt, Gaziantep ve Kilis çevrelerinin yağışlı diğer yerlerin parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların yağmur ve sağanak; güney ve doğu Marmara'nın yüksek kesimleri, Batı Karadeniz'in iç kesimleri, İç Ege, Akdeniz'in iç kesimleri, Karaman ve Konya'nın güney ve batısında karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Gece saatlerinde Marmara, İç Ege, Batı ve Orta Karadeniz'in iç kesimlerinde pus ve yer yer sis ile birlikte, iç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayları bekleniyor.

Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun doğusunda yüksek kar örtüsü bulunan kesimlerde çığ oluşma tehlikesi bulunuyor. 

Sıcaklıkların ülkenin güney kesimlerinde mevsim normallerinin 2-4 derece üzerinde, iç kesimlerde 1-3 derece altında, diğer yerlerde mevsim normallerinde seyredecek. 

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA: Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin güney ve doğusunun yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışlar genellikle yağmur, Bilecik çevreleri ile bölgenin yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak. Gece saatlerinde bölgenin güney ve doğusunda yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

EDİRNE °C, 9°CParçalı ve çok bulutlu

İSTANBUL °C, 8°CÇok bulutlu ve aralıklı yağmurlu

KIRKLARELİ °C, 8°CParçalı ve çok bulutlu

KOCAELİ °C, 9°CÇok bulutlu ve aralıklı yağmurlu

EGE: Parçalı ve çok bulutlu, iç kesimlerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Kütahya, Afyon ve Uşak çevrelerinde krla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer sis ve pus bekleniyor.

A.KARAHİSAR °C, 4°CParçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren hafif kar yağışlı

DENİZLİ °C, 12°CParçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra hafif yağmurlu

İZMİR °C, 12°CParçalı , zaman zaman çok bulutlu

MANİSA °C, 12°CParçalı ve çok bulutlu, doğusu yağmurlu, yüksekleri karla karışık yağmurlu

AKDENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, batısı ile Adana ve Mersin çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışlar genellikle yağmur, iç ve yüksek kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak.

ADANA °C, 20°CParçalı zamanla çok bulutlu, gece sağanak yağışlı

ANTALYA °C, 17°CParçalı ve çok bulutlu öğleden sonra aralıklı sağanak yağışlı

HATAY °C, 17°CParçalı ve çok bulutlu

ISPARTA °C, 8°CParçalı ve çok bulutlu öğleden sonra karla karışık yağmur ve kar yağışlı

İÇ ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, Eskişehir, Karaman, Ankara'nın kuzey ve batısı ile Konya'nın güney ve doğusunun karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ANKARA °C, 8°CParçalı ve çok bulutlu, kuzey ve batısı kar yağışlı

ÇANKIRI °C, 7°CParçalı, yer yer çok bulutlu

ESKİŞEHİR °C, 5°CÇok bulutlu ve kar yağışlı

NEVŞEHİR °C, 5°CParçalı bulutlu

BATI KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların kıyılarda yağmur, iç ve yüksek kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Gece saatlerinde iç kesimlerinde yer yer sis ve pusla birlikte buzlanma bekleniyor.

BOLU °C, 6°CÇok bulutlu ve kar yağışlı

DÜZCE °C, 9°CÇok bulutlu ve yağmurlu,yüksekleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı

KASTAMONU °C, 6°CParçalı ve çok bulutlu, kıyı kesimleri yağmurlu,

ZONGULDAK °C, 8°CParçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurlu

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Çok bulutlu,Samsun çevrelerinin aralıklı yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Gece saatlerinde iç kesimlerde pus, yer yer sis ile beraber buzlanma ve don olayları bekleniyor. Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinin yüksek kar örtüsü bulunan dik yamaçlarda çığ tehlikesi bulunmaktadır.

AMASYA °C, 10°CParçalı ve çok bulutlu

RİZE °C, 9°CParçalı ve çok bulutlu

SAMSUN °C, 10°CÇok bulutlu, aralıklı yağmurlu

TRABZON °C, 9°CParçalı ve çok bulutlu

DOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin güneydoğusu ile Ağrı çevrelerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin güneydoğusunda yüksek kar örtüsü bulunan dik yamaçlarda çığ tehlikesi bulunmaktadır.

ELAZIĞ °C, 9°CParçalı bulutlu

ERZURUM °C, 1°CParçalı bulutlu

KARS °C, 2°CParçalı bulutlu

VAN °C, 5°CÇok bulutlu akşam saatlerinden sonra kar yağışlı

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı, doğusu yer yer çok bulutlu, Siirt ile gece Kilis ve Gaziantep çevrelerinin hafif yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor.

DİYARBAKIR °C, 13°CParçalı ve çok bulutlu

GAZİANTEP °C, 14°CParçalı zamanla çok bulutlu , gece hafif yağmurlu

SİİRT °C, 12°CParçalı çok bulutlu ve hafif yağmurlu

ŞANLIURFA °C, 16°CParçalı bulutlu

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER